Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V pripojeni cez usb-c vypadavaju zariadenia

V lenovo ThinkPad Universal USB-C Dock mam zapojene siet / internet, napajanie, cez usb nejaky tvbox, obcas SSD. Tento dock je pripojeny k ntb cez usb-c 10Gb port do ntb usb-c podporujucim napajanie.
Ale konektor na ntb (kabli asi nie, odskusane 2 rozne) uz asi nieje to co by malo byt, ak sa s nim pohne, tak vypadne siet / internet. SSD a TV na ntb nadalej funguje.
Bezia tieto rozne zariadenia cez rozne piny na USB-C ?????

Ano, do docku mam pripojene napajanie, internet (RJ45), a do usb SSD a druheho usb nejaky tvbox. Dock je prepojeny s ntb cez usb-c., v ntb usb-c s podporou nabijania. Ked pohnem kablikom pri ntb, obcas vypadne siet. Ale ssd a tv zostava bezat v pohode dalej, nabija dalej.. Myslel by som, ze vypadne vsetko, ked strati kontakt.

USB jako takové je přenos dat obecně. Je vlastně jedno jaké nuly a jedničky tím tečou, tzn že piny jsou společné pro všechny data, a napájení je jinýma pinama

Pokud se nepletu je tam celkem tuším 24 kontaktů, 12 a 12 z obou stran
Máš to správně v tom že máš napájení už v tom docku a dál do NTB tím USB-C 10Gb kterým teče všechno v hromadě

Teď odpověď teda na tu otázku ohledně těch pinů, nejsou různé pro různé připojené "věci"

To prostě vypadá že už je "vykvedlaný" ten konektor v NTB, asi už něco pamatuje

No ani nieje tak stary . . . ma nejake 3 roky, a isb-c sa nepouzivalo, teraz mozno pol roka . . .
Ale to by som pochopil, ak by vypadlo vsetko, tj siet, ssd, tv, tie by mali ist po datovej linke, tak preco vypadne len siet? Tam je ten problem.

hej,
pri prvom zapojeni si to vsetko naslo/mozno stiahlo, ked to zacalo blbnut som to cele odinstaloval, odobral zariaxdenie, pripojil, nainstaloval co som nasiel na stranke lenova, tusim aj fw bol starsi . . .
Da sa to jednoducho odskusat, pohybat konektorom u ntb . . .