Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IBM Thinkpad 390x Bios a nezapíná se

Dobrý večer,
mám v Thinkpadu 390x zaheslovany bios. Zkoušel jsem vyndat cmos baterku ale nic. Pak jsem šel hledat EEPROM paměť, abych zkusil v ni zkratovat dva dráty, ale paměť jsem nenašel a teď se mi nezapne ani thinkpad. Na panelu nad klávesnicí svítí že je zapnutý a na monitoru svítí zeleně baterka.
Jsem strašně rád za jakoukoliv pomoc.

*Teďka ještě zkouším různé věci a občas se rozsvítí jako předtím, pak blikne NumLock, CapsLock a ScrllLock a baterka zhasne.

záleží na roku výroby dotyčného modelu, novšie revízie treba resetovať vybratím rtc baterie a hlavnej baterie na min 20 minut a súčasne skratnúť rtc baterku mimo laptopu,potom vložiť rtc baterku hneď späť a potom po 20 minútach vložiť normálnu baterku a nabootovať a skontrolovať či password prompt zmizol...staré revízie treba naštartovať so stlačenými obidvoma klávesmi myši,stláčať ich striedavo počas bootovania a keď sa objaví password prompt,treba stlačiť shift ,opakovať,kým sa heslo neresetne...