Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťový disk

Dobrý den ... mám doma zapojený v domácí síti síťový disk Qnap TS 109 a dokud jsme měli internet od Tmobile, bylo všechno OK ... z kompu jsem NAS Qnap viděl a normálně jsem na něj archivoval/zapisoval ... u Smart TV mám Mediabox a přes ten jsem si na Qnap šahal a přehrával z něj na TV filmy ... pak jsme přešli s internetem k Vodafonu a já se na NAS nedostanu ani z kempu a ani Mediabox ho v síti nenajde ... což mně děsně štve a navím si s tím rady ... jen mi prosím nepište, abych vám umožnil vzdálený přístup do mého PC, že mi to "na dálku" uděláte ... žádám jen o radu ... děkuji předem ...

Internet od Tmobile chodil na 100Mb/s, Vodafone má rychlost 500Mb/s ...

Ahoj
Byla i výměna routeru? Jde o rozsah IP adres
Ono to bude i celkové nastavení DHCP, rozsah vnitřní sítě

cmd
ipconfig/all

sem kopie či .txt
Ledaco se tam dá vyčíst
TV a NAS byly jak nastaveny? pevné adresy nebo v DHCP rezervovány?

nejsem žádná blbá lama

Nejsi a nikdo to tu nenapsal, v klidu

jen se bohužel neorientuju v síťařině !!!

V pořádku, já taky nevím všechno

Padlo tu na tebe několik pod otázek ani snaha něco napsat, jen na sebe stahuješ domnělé příkoří, které tu není
bylo napsaný že nemáš šajnu, toť vše

Ani si nenapsal název těch routerů, návod se dá najít, známe NAS, ale to je to poslední
Jak máme poradit, když nevíme na co
Pročti to tu, a jestli chceš poradit napiš něco více ke tvému problému, nejsme věštci

Hele, mám auto, červený, nejede, je to ok?

nezměnil jsi mezitím i verzi windows na 10? ten default nepodporuje sdílení samba v1, musí se zapnout v appwiz.cpl

dále píšeš o mediabox a přehrávání filmů, to bude nějaká funkce dlna. je možné, že pro ni musí mít propojovací router povolenou funkci upnp.

když nový router rozděluje všem síťovým krámům síťové nastavení přes dhcp, měly by fungovat zas. měla ta naska dynamickou adresu (nic moc nápad), anebo má statickou adresu a dnes tak může ležet mimo síť nového routeru?
ale protože o nějakých ip adresách nebo dhcp nepíšeš ani slovo, nemáš zkontrolované jestli na ty zařízení vidíš. jen je chceš automaticky naklikat v homegroup, kterou windows10 kdysi konečně zakázaly a která byla typická pro win verze home.

Zdar ... při přechodu na síť Vodafone se přešlo i na nový router ... NAS mám nastaven na IP 10.0.0.34 a tuším že chyba bude v tom nastavení IP ... když sem NAS pořizoval, tak mi prodávající říkal, jak změnit IP, ale to sem právě zapomněl ... přitom Qfinder NAS serwer vidí, ale při pokusu se na něj přihlásit mi program spadne a nic ... nejsem žádná hloupá lama, jak o mně tady někdo napsal, ale v síťařině se bohužel prostě neorientuju ...

Qfinder NAS serwer vidí
NAS mám nastaven na IP 10.0.0.34

takže máš jeho ip potvrzenou 2x.
a svou vlastní ip umíš přečíst? ipconfig
jestli se bude lišit od staré sítě "10.0.0.x", bude pro tebe asi nejjednodušší změnit lan ip nového routeru do staré sítě, třeba "10.0.0.1" s maskou "255.255.255.0"
pro jistotu pak můžeš přidat příkazy:

ipconfig /release
ipconfig /renew

aha, viz předkolega.

Najjednoduchsie bude NASko vyresetovat, zresetuju sa mu len sietove nastavenie, ostatne zostane, takze NASko si zoberie novu IP z noveho router, kde je prodpokladam rozsah 192.168.x.x.
Ale nech si smudla hlada ako spravit soft reset sam, vidiet, ze je premudrely, ma plno kecov o lamach a o tom, ze sa vyzna.