Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je wifi router průchozí pro signál přes kabel i ve vypnutém stavu?

Mám technický dotaz: Když rozbočím net přes wifi router na notebook a kabelem na PC, jestli je tento router průchozí pro signál v kabelu dále do PC, i když bude router vypnutý. Zapnutý by byl jen při potřebě wifi (cca 2x do měsíce). Bude stačit tohle: http://barbone.cz/?stiid=70875&strsort=R00982R99&st r=0&tit=NE%20WLAN%20WA-2204A%2054Mbit%20APKLRouterB rSwitch%20(24%20GHz) (nikde nemůžu najít spotřebu...?), popř. poraďte jinou wifi. Vzdálenost routeru a klienta bude max. 5m.

všechny ty routery jsou čínské. a zdroje k nim dělají ještě čínštější firmy - úplný odpad.
pokud by tam byl ještě klasický zdroj s těžkým vinutým trafem, asi si brzo vyvikláš zásuvku.
pro změnu u lehkých elektronických spínaných zdrojů musíš počítat s krátkou životností, pokud bys zdroj neustále vytahoval - většinou při zapnutí dostanou vstupní kondenzátory zdroje pěknou šlehu.
(u sebe spešl odrušenou/vypínací prodlužovačku chystám, nejspíš až pro malování nebo stěhování nábytku.)
takže to mám v jezevčíkovi natrvalo, nevypínám nic. příkon bude do 10w - aspoň jsem díky tomu připojil souseda když to furt jede.

chjo - víra kulhá za smutnou realitou. takže myslím tyto zdroje:

...a zdroje k nim dělají ještě čínštější firmy - úplný odpad.

ano, zasouvání adaptéru mého routeru do zásuvky je skoro vždy doprovázeno zajímavým zábleskem, takže tu o předřazeném varistoru/termistoru/srážecím odporu si rád poslechnu.

ale abychom zbytečně nefandili "konkurenčním" vinutým transformátorům z číny: ty jsou prostě poddimenzované a trvale se přehřívají. takže časem odejdou taky, respektive se upeče třeba usměrňovač za nimi.