Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýhodněné ceny a podmínky na Fiber Internet od T-Mobilu

Neví náhodou někdo, za kolik, jaká rychlost a na jak dlouho se dá v Praze domluvit Fiber od T-Mobile? Vím, že třeba v Liberci je to již od 120 Kč/250 Mb/s, přes 150 Kč/500 Mb/s až do 180 Kč/1000 Mb/s na 24 měsíců, ale v Praze to prý tak levně nedávají.

Mám teď kabel od Vodafone (UPC) za 254 Kč/250 Mb/s a k tomu modemrouter Vodafone Station za 50 Kč, ale ten má občas náhodné, několikasekundové výpadky a také nízký upload, tak uvažuji, že bych přešel spíše na optiku, ale za vyšší cenu a jenom na 1 rok to moc nemá smysl. Za třeba 150 Kč garantovaných na 2 roky by to bylo jiné kafe.

Jo, to mi tohle nabídla operátorka také, když jsem si nechal vyjet aktuální nabídku na mé adrese a uvedl tam své telefonní číslo, na které mi obratem zavolala. S tím pokrytím je to celkem průser, VF/UPC mám dotaženo koaxiálem do pracovny na jedné straně bytu a WiFi signál z Vodafone Station celkem spolehlivě dosáhne až na druhou strnu 4+1. Navíc mám Power Line, takže není problém ani přímé zapojení PC/TV LAN kabelem.

Optika by musela být jenom v předsíní a zajistit kvalitní WiFi pro celý byt, včetně herního PC u syna a Smart TV v ložnici. Podle popisu Sagemu 5670 na stránkách T-Mobile jsem měl dojem, že by to pro něj nemusel být problém.

U paneláku nikdy nevíš - záleží na stínění zdí a třebas i lednice. Na 2,4GHz je pokrytí ok i rychlost odpovídá, na 5GHz sice signál je, ale jede vzhledem k papírovým parametrům pomalůůů. Když dáš AP doprostřed bytu do předsíně, tak nejlepší rychlost je na hajzlu a tam kde ji nikdo nepotřebuje - v předsíni, ostatní místnosti kde bydlíš jsou vždy minimálně za jednou zdí. Proto dávám od časů 5GHz druhé AP a je to na 1*.

Máme byt přesně jako na obrázku níže, akorát jádro je předěláno do porobetonu a pootočeno o 90° doprava. Sagem 5760 jsem chtěl umístit hned vedle dveří nalevo nahoru, kde máme polici nad věšákem. Šatnu v předsíni, jak je na obrázku nemáme, ale je tam klasická vestavená skříň. Bude ten Sagem na slušné pokrytí stačit?

[2e1d5ff00005d7c6245844759701afae.large.jpg]

Možná ano, možná ne. Taky může být dnes ano, zítra už ne. Záleží na rušení od sousedů, odrazech, skvrnách na slunci apod. Prostě wifi síťařina = duchařina. A je jedno, jestli to bude Sagem nebo jiný ne-šuntový router, všechny mají omezení výkonu dané zákonem.

Základní doporučení - co má zástrčku na LAN, připojit kabelem, ostatní řešit individuálně (třeba dalším AP na vhodném místě, samozřejmě také připojený kabelem).

Tahat kabely po bytě nebudu, to by šlo těžko, jelikož většina nábytku je na zakázku a je prakticky vestavěna tak, že se jím nedá hýbat, takže buďto to pokryje WiFi anebo se na to vybodnu a nechám to tak, jak to je, tj. na VF/exUPC, jelikož u toho mám koaxiály do každé místnosti, takže není problém modemrouter přesunout do libovolné místnosti. Navíc přes rozdvojku koaxiálu "tahám" zdarma kabelovou TV do staršího Pioneer PDP-427XD, který nemá DVB-T2, ale kabelovou TV zvládne.

Měnit poskytovatele a platit si jeho zařízení (které časem nahradí jiným modelem) kvůli změně pokrytí Wi-FI signálem určitě nemá smysl - to si musí každý zařídit podle svých představ. Protože "slušné" a "slušné" pokrytí pokaždé znamená něco jiného - nějaký signál bude po celé bytě i z jednoho AP, ale jaká bude jeho propustnost je otázka. A ta může být pro někoho dostatečná a pro jiného ne.
Jak bylo uvedeno výše, všude kam to je do čeho zapojit se tahají UTP kabely, zejména když se ze začátku jeví že nelze.
A jestli prioritně potřebuješ krmit starou TV DVB-T nebo DVB-C signálem z kabelovky, tak není co řešit a zůstaň u Vodafonu, co by za takové připojení dali ti co jedou přes xDSL 20/2Mbit.