Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zasekl se notebook po vložení SD karty - PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Nehorázně mě naštvala jedna věc. Do notebooku (interní čtečky )jsem vložil SD kartu , prohlížel fotky, , takhle několikrát několik karet zasebou. u předposlední karty jsem si všiml, že došlo nějakému zamrznutí chvilkovému ( i kurzoru), tak jsem kartu ihned vyjmul. Naštěstí fungoval dál, a okna prohlížeče fotek jsem zavřel, vlastně ani Windows nehlásily spadnutí aplikace.
Jenže pak jsem udělal(zpětně uvědoměno) asi největší hloupost a tam kartu vložil znova a za půl sekundy se nějak zasekla obrazovka - černá plocha, jenom nahoře a dole 1 cm byl takový rozsypaný čínský čas (bílé tečky na modrém pozadí a po 20 se se zaseknul.

Thle se stalo poprvé za existenci.

Jak je možné, že se tohle stane? A jak to opravit? Proč vůbec se může stát, že dojde k crashi?

Informace z MEMORY.DMP:
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
caused by driver:O2FJ2w7x64.sys (BayHubTech/O2Micro SD Reader Driver)
crash address: ntoskrnl.exe+74ec0

Nuž - na tej SD karte bola "fotka", u ktorej niečo nebolo v poriadku (CRC), prípadne chybný zápis tej fotky na SD kartu (chyba zápisu). Tým, že sa ju snažilo načítať, NB nebol schopný spracovať tie dáta v RAM, pretože časť je v nestránkovej časti RAM -aby sme skutočne pochopili, čo sa deje, musíme pochopiť, že stránkovaná pamäť rozdeľuje adresovateľný pamäťový priestor na kolekciu pamäťových stránok s veľkosťou 4K. Operačný systém dokáže adresovať veľmi veľký počet stránok, pričom iba niektoré z týchto stránok budú v skutočnosti umiestnené v pamäti RAM. Časť RAM je totiž uzamknutá a OS sa snaží tú fotku z nej načítať. A zamrzne.
A druhá chyba - vytiahol si tú kartu - takže možno sa z nej ešte čítalo, prípadne overovalo a ty si to prerušil = poškodený obsah. Ak sa niečo také stane - buď počkať, alebo Alt+F4 (teda ukončenie aplikácie, ktorá je práve otvorená. Existuje ešte malý program - ktorý aj pri "zaseknutom" PC (teda nereaguje vôbec) ukončí násolne aplikáciu.
https://superf4.en.softonic.com/
https://stefansundin.github.io/superf4/
(Ctrl+Alt+F4, alebo Win+F4 a kurzorom označiť okno na ukončenie)

Ano- trochu jsem zpanikaři, protože se tohle nikdy nestalo. Karta je v pořádku, čtu z ní stejné soubory často.

Druhá věc: karta měla šoupátko záamkečku aktivní, byla read only. (tím netvrdím ,že jsem vylouřil riziko poškodzení)

Třetí:: zamrzl pohyb kurzoru, nevím, jestli by ntbreagoval.

Akú verziu/reviziu bayhub ovládača máš nainštalovanú ?niektoré revízie bayhub ovládača pre win10/11 sú určené len pre thinkpad 484/585,niektoré výlučne pre staršie Intel NUC počítače ,na iných zariadeniach pôsobia problémy…