Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem iPhone 13 nezaostří na blízko

Ahoj. Mám nějakou chvilku Apple iPhone 13 a začal jsem si všímat jedné věci ... Dejme tomu že chci vyfotit z blízka minci. Když se přiblížím na pár cm s iphonem tak je to neskutečně rozmazané a on nedokáže jakoby zaostřit. Zkoušel jsem vypnout zapnout AF že jsem to podržel na objektu a zkoušel jsem restart telefonu. Nic nepomáhá .... Když se vzdálím je fotka Krásně ostrá... I můj starý telefon oukitel wp5 udělá hezčí fotku z blízka a krásně zaostří... Čočku mám čistou .... Kde je chyba ?

Objektiv iPhonu totiž nedokáže na blízký objekt dobře zaostřit, což ale samozřejmě není nic běžného – iPhone totiž není profesionální zrcadlovka za desítky tisíc korun. I přesto se ale letos u iPhonů 13 Pro (Max) Applu podařilo přijít s Makro režimem, díky kterému jste schopni kvalitní fotografie objektů zblízka vyfotit.

https://www.letemsvetemapplem.eu/2021/10/07/5-veci-ktere-mozna-nevite-o-fotoaparatu-iphone-13-pro/3/

Ano taky jsem ten článek našel ... Ale neříkejte mi že telefon za 4.000 který je ještě k tomu pracovní udělá hezčí fotku na blízko než iPhone :-/ ... Ono je to extrémně rozmazané a tenhle šmejd udělá o dost hezčí foto na blízko.