Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fujitsu Esprimo P958 a přídavné napájení pro grafickou kartu.

Čau kluci. Nemůžu zaboha najít nějaký Datashet od počítače Fujitsu Esprimo P958, kde bych zjistila, jestli má tento počítač vyvedeno napájení pro grafickou kartu. 6 nebo 8 pin. No spíš ale předpokládám 6pin u tohoto typu. Celsius W500 má 6pin a našla jsem ho. O P958 nemůžu tuto informaci zjistit. Nevíte někdo?

Děkuji.

Děkuji ale tu stránku a spousty jiných, mám projetou. Nenašla jsem nic. A k Tvému všeobecnému nesmyslu o kancelářských značkových PC asi toto.

Narkoman je závislej na drogách, kuřák na nikotinu a já jsem závislá na značce Fujitsu Siemens. Nevím proč respektive to nedokáži vysvětlit.
Koupit si FS kterej s přehledem zvládne třeba NVidii RTX? Na to nemám.
Ale co se týče herního výkonu, nejsem náročná. Moje potřeby skvěle vyřeší karta bez přídavného napájení. To přídavny napájení je ale o lžičku sladší káva :-) .
A dále, blíží se konec Windows 10. To, co mám doma, nepojede s Windows 11. Proto taky pomalu přecházím na Linux. To Esprimo podporuje ve fullu W11. Má to podporovanej procesor a má TPM 2.0.
A proto byl můj dotaz směrovanej na tento kompl.
A nepotřebuju rady od různejch IT odborníků, kteří mi řeknou, že mi tam ty desítky dostanou. Toto mi může poradit tak akorát nějaká jitrnice. Ano, ono to jde a mají pravdu. Ale přijde nějaká složitější aktualizace Win. 11 a můj počítač klekne díky tomu, že se při instalaci něco obcházelo, měnilo atp.
A toto nechci a nemám za potřebí absolvovat. ;-)

Jinak ti děkuji.
Uvidím příští týden.

Ani nic nenajdes, pokial ti sem dakto, to dany PC vlastni, neda fotky vnutra. Skus vygooglit nejaku recenziu, kde dali foto vnutra. Inac sa u znackovych PC mozes len domnievat, podla toho, co tam oficialne vyrobca strka za GPU.

Ten "vseobecny nezmysel" je praveze pravda.
Kazdy vie, ze tieto kancelarske znackove PC maju veclmi casto nekompatibilne proprietarne konektory, nekompatibilne proprietarne prevedenia ci rozmery zdrojov alebo dosiek. Z toho dovodu je akykolvek upgrade komplikovany a casto nemozny.
Chces vymenit zdroj? Klasicke ATX/SFX tam fyzicky nedas, diery na skrutky su uplne inde. Aj ked ho tam nejak das, konektory na doske su uplne ine ako bezny ATX.
Chces vymenit dosku? Kvoli uz spomenutym konektorom musis menit aj zdroj a diery na skrutky pre dosku byvaju casto tiez inde ako zvycajne.

GPU bez pridavneho napajania este nemusi znamenat, ze to bude fungovat. Zazil som obmedzenia BIOSu znackovych PC, ze fungovali iba s modelmi GPU, ktore tam oficialne dava vyrobca. Ine GPU nesli. Ziadny obraz, ziadny boot, PC sa javil ako mrtvy.

Já hraju jen tanky. Nic jinyho. Testuji WarThunder a hraju Armored Warfare. Jestli to hraješ taky tak mě na AW najdeš jako S13-UTOYA :-D
WarThunder hraji na Linuxu absolutně v pohodě. Armored Warfare byl oříšek ale jeden klučina mi s tím pomohl a absolutní spokojenost. MR a 60+ fps ;-)
A při nejhorším si myslím, že tato karta v tom PC pojede.
Jen ji budu muset koupit. Moje stávající GTX 1060 tam nepůjde právě kvůli tomu napájení.
A já se budu moci konečně zbavit toho NoName stroje.

stávající GTX 1060 tam nepůjde právě kvůli tomu napájení.

kdysi jsem z nějakých at zdrojů odkuchal průchozí molexy, které jsem pak nacvakával na vedení do jiné značkové bedny chudé na napájení, z nich už jde udělat redukce.
ale je to nezábavný, asi ne moc spolehlivý opruz. (už proto musí být ty molexy dva)