Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár dotazů k Outlooku i e-mailům obecně

Zkusil jsem natáhnout e-maily do Outlooku, který je teď ve Windows nabízen zdarma namísto Pošty a mám z něj rozporuplné pocity a pár dotazů.

1. Nenašel jsem, jak si mohu pojmenovat jednotlivé účty, zobrazují se mi jenom jako e-mailové adresy typu domena@domena.cz, info@domena.cz, admin@domena.cz. Lze je pojmenovat nějak jinak, obvykle je mám jako Doména.cz, Doména.cz - info, Doména.cz - admin.

2. Složky u admin@domena.cz jsou česky (Doručená pošta), ale u dalších domena@domena.cz a info@domena.cz jsou anglicky (Inbox), i když všechny tři schránky jsou na stejné doméně a u stejného poskytovatele! Jak je mít česky u všech schránek?

3. Outlook stáhl cca 1.000 e-mailů z několika desítek tisíc a nezdá se mi, že by nějak aktivně pokračoval. Možná se bude synchronizovat postupně, ale je to dost znepokojující.

4. V domena@domena.cz a info@domena.cz je hromada různých složek s podobným účelem, třeba Nevyžádaná, Nevyžádaná pošta, Spam, a pod., které asi vznikly jako pozůstatek různých poštovních klientů na PC i mobilních zařízeních. Jak je přivedu k nějakému jednotnému a minimalistickému systému, tj. vymažu již neaktuální a donutím jednotlivá zařízení používat stejné složky?

5. Několik e-mailů z FIO banky nemá datové razítko, takže se zobrazuje s aktuálním datem v moment stáhnutí. Lze to nějak opravit? Nějakým programem, ručně, helpdeskem providera? Jelikož jsou to potvrzení plateb z banky, dokážu si konkrétní data/datumy dohledat v Internetbankingu.

Kdo zná odpovědi na některé z těchto dotazů a pomůže mi?

Jak jsem psal, je to pouze nadstavba nad webovým Outlook.com.
Už i ta pošta byl takový hodně divný klient. Pořád se to zasekávalo, pak bylo třeba zrušit účet a založit znovu, ta ty nastavení byly taky divná. Něco platilo obecně, něco platilo pro účet a vyznat se v tom bylo za trest.

Podle mne je to pouze k tomu, aby ve Windows něco bylo.

Škoda, ten Outlook Express, Windows Mail a Windows Live Mail byly mnohem povedenější, ale každý z nich měl nějakou chybu, která bránila plnohodnotnému používání. Namísto vymýšlení stále nových programů s novými chybami a nedostatky by mohl raději vylepšovat jeden kvalitní poštovní klient a ne mít X různých paskvilů! ]:(

Ke 4: Snad jen přímé/webové přihlášení ke schránce a ruční opravy, smazání a přesuny složek. Až to bude OK, běžný IMAP klient by to měl prezentovat v té podobě, jaká je na serveru (možná na klientu účet odebrat a znova přidat).

To myslím, že ne, že si to každý poštovní klient nastaví podle sebe a server se k tomu přizpůsobí a založí takové složky, jaké si poštovní klient vyžádá. Ty složky pak zůstanou na serveru a přenesou se i na nový server, takže časem to narůstá podle toho, kolik různých systémů a poštovních klientů bylo na daném účtu použito. Vyznat se v tom je pak celkem problém.

1. kozmeticka blbina, ktoru by som vobec neriesil
3. skus pozriet nastavenia daneho uctu, niekde tam v pripade IMAP/Echange byva posuvnik, ze ako daleko do minulosti stahovat spravy. Defaultne je tusim 1 rok, takze nemusi stiahnut vsetko.

1. pro mě to až taková blbina není, když jsem na to roky zvyklý a je divné, že by to takový program jako je Outlook neuměl, ale pokud to není plnohodnotný Outlook, ale jenom náhražka, tak by se to tím i vysvětlovalo.

3. Kdoví jestli to tam je, pokud je to fakt jenom nějaká light verze, zkusím pohledat.

Thunderbird používám, ale v něčem je dost těžkopádný a nepracuje se mi s ním tak dobře, jak kdysi s Outlook Expressem, Windows Mailem a Windows Live Mailem, tak jsem chtěl vyzkoušet normální Outlook, jestli to není lepší, když je teď zdarma jako součást Windows. Netušil jsem, že je to takový paskvil.