Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký fotopapír koupit do inkoustové tiskárny Epson L3560 Ecotank?

Prosím znalé o radu. Za odpovědi předem děkuji. Vlastním inkoustovou tiskárnu Epson L3560 Ecotank. Občas něco vyfotím a udělám fotky. Nic profi. Našel jsem nějaké fotopapíry za slušnou cenu, jen nevím, který z nich vybrat. Může někdo poradit? Dříve jsem používal alda9-fotopapir-a4-250-g-m2-premium-leskly-bily-50-listu.html, ale už se bohužel nedá sehnat. Byl jsem naprosto spokojený.
Mám koupit
papir-peach-photo-glossy-paper-pip100-06-a4-240g-m2-50ks-2
nebo
sci-gpp-200-glossy-inkjet-photo-paper-200g-a4-20-listu-leskly-fotopapir

Trvas na fotopapiru? Ja koupil kdysi balik HP premium paper, je to trosku vyssi gramaz, nez bezny kancelarsky, je jednostranny a stranu pro tisk ma kridovou. Na rozdil od fotopapiru ma uzasnou stalost barev. To, co na fotopapiru na svetle po case zmeni barvy na tomto papiru drzi. Tisk je diky povrch nadherne ostry.

Právěže se mi osvědčil fotopapír ALDA9 A4 250 g/m2. Opravdu skvělý, za skvělé peníze, porovnatelný s originál Epson Premium Glossy. Fotky vážně skvělé, papír robustní a lesklý. Hledal jsem všude a už nic. Zbylo mi už jen pár kusů. Teď jsem vzal Peach Photo Glossy Paper PIP100-06, A4, 240g/m2, 50ks. Přes veškeré, tento papír opěvující recenze, je určitě horší než Alda. Píší gramáž 240 g/m2, tak to ani omylem když to srovnám s Aldou. A ani není tak lesklý. Ale na druhou stranu fotky nejsou špatné. A papír se neohýbá a barva se nerozpíjí. Tisk jsem nastavil na Premium Glossy i když je to jen Glossy.

Peach snad neni tak špatný. Byl levný a fotky na něm vychází celkem dobře. Teď už delší dobu jsem ho nekupoval, protože jsou v sortimentu jiné (peach už ne).
Ty papíry peach byly pokaždé jiné, někdy zadní strana bez potisku, jindy s nějakým potiskem (třeba fujifilm), lesklá nebo savá prostě taková loterie. Ale přední strana na kterou se tiskne byla vždy bez problémů.
Když došly broskve, tak jsem kupoval colorway ( https://www.mironet.cz/colorway-fotopapir-leskly-230gm2-10x15-500-listu+dp606551/ ) a taky bez problémů. A spousta jiných, co zrovna bylo dostupné.
Vlastně jen se dvěma značkama jsem měl problém. Bohužel si je nepamatuju. Na jedné vycházely barvy dost blbě hlavně tam, kde bylo víc inkoustu (tmavé plochy) asi jakoby se tisklo na obyčejný papír (teda ne až tak, ale byl to ten typ zkreslení). U druhého propadáku se potom odlupovala ta vrstva barvy, takže na fotkách byla sem tam bílá skvrna, což je opravdu rušivé.
Používám teda převážně 10x15. Na A4 tisknu spíš výjimečně. Vždy kupuju co nejlevnější, opravdu nechci dávat za fotku například 7 korun, to můžu donést do fotofastu nebo ke škodovi (fotoškoda dělával kvalitní digifotky na počkání po 7 korunách, ale už je to nějaký rok) nebo do drogerie, kde to na počkání vytisknou bůra za kus v celkem slušné kvalitě.