Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externi hdd

Zdravím.Koupil jsem externi hdd a zajímalo by mě jaký je správný postup při připojování a naopak odhlašování k počítači přes usb. Na hdd je vypínač a je napájen externě.Ptám se proto,že například u me hdd kamery je důrazně zakazáno vytahovat baterii při práci hdd.

Ak myslis poradie zapnutia zdroja/vlozenia do USB, tak to je jedno. Ja osobne by som najprv zapol zdroj a ptom strcil disk do USB, ale nic by sa nemalo stat ani ked to nechas v USB furt a budes len zapinat/vypinat.

Akurat pred odpojenim/vypnutim disku klikni lavou mysou na zelenu ikonku vpravo dole, a zvol bezpecne odobrat ten disk. Potom ho mozes vytiahnut alebo vypnut.

Hezký večer,
dokud to neprovedete dle MM.. lze bezpečně odebrat i pomocí příkazu "rundll32.exe shell32.dll, Control_RunDLL hotplug.dll" zadaného bez uvozovek do příkazového řádku. V každém případě ale doporučuji provést doporučení MM..

to mohlo nastat z nějakého důvodu po pádu a restartu exploreru (průzkumník, gui windows), po novém naběhnutíwindows by mělo být všechno v pořádku.
nemusí to ještě nutně znamenat viry/spyware.
pokud člověk ví kdy to zmizelo, je taky možné pohledat v: pravým myšem na tento pc - spravovat - prohlížeč událostí

Tak jsem nakonec ztravil včerejší večer zformatováním hdd a opětovným nainstalování XP. Dělal jsem to po třech letech běhu OS a už to asi potřebovalo.Zatím jsem dal pouze avast a teď by mě zajímalo co doporučujete pro další ochranu, abych si OS hned nezas... několika programy a hlavně víry atd.Ještě by mě zajímalo, jakým způsobem zakázat při startu XP načítaní několika programu zobrazujících se vedle hodin dole.Po instalaci ovladaču je jich tam tentokrát zase nějak hodně...:-D