Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ve Windows správně nahrát právě přehrávaný zvuk?

Dobrý den,

potřebuji ve Windows 10/11 nahrát zvuk právě běžící aplikace (Android emulátor). Myslel jsem, že to bude jednoduché, ale chyba lávky. Pokud použiju svou oblíbenou aplikaci (Adobe Audition 2014), je to relativně podobné originálu (i když takové nějaké přebasované), ale je v tom praskání. Když zkusím nějakou náhodnou jinou aplikaci, sice není praskání, ale je to jak z trubky (nikde žádná volba filtrů není).

Jak tedy, prosím, na to, aby to pokud možno bylo 1:1 uložení zvuku, který leze z té původní aplikace. Jde to vůbec?

Předem díky za tipy

O to jsem se tak nějak snažil, byť je tam více voleb, jako např. Master Clock (na výběr In Směšovač stereo nebo Out reproduktory) či 30-500 ms s defaultem 200, co vůbec netuším, co znamená, a kontextová nápověda u toho není.

Matou mě ale dvě věci:

1.
Když to zkouším na dvou různých počítačích, výsledek je pokaždý jiný a pokaždé jinak zkažený, což by napovídalo, že se asi neaplikuje uložení streamu zvuku 1:1

2.
Když hýbu hlasitostí (defaultně zařízení "Reproduktory"), ve výsledném záznamu se taky hýbe celková hlasitost záznamu, což by asi taky nemělo být, pokud by se měl ukládat původní zvuk, který leze z původní aplikace, ne? Přece když třeba přehrávám video, tak změnou hlasitosti se sice mění hlasitost toho, co leze z reproduktorů, ale původní zvuk zůstává naprosto stejný. No a já chci ten "původní zvuk" ....

Audacity nebo VLC. Spíš to Audacity (v tom VLC se to dost blbě nastavuje). Tam je jen chvilka laborování se zdrojem zvuku (asi směšovač) a zvukovým rozhraním (pod windows jsou tři (pod linuxem myslím 2 možnosti) jak se systém vyvíjel, na 32 a víc bitů je wasapi, ale nevím jestli i na směšovač) a pak to běží v pohodě.
Praskání může být tím, že ta aplikace nestíhá, což u nahrávání zvuku v roce 2024 mi přijde divné, ale nevím jak pracuje adobe.