Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno seznam nejde správně

Stránka seznam.cz a ostatní s ní spojené jako např novinky.cz atd. se mi dlouho načítají někdy se načte jen bílá stránka někdy část
vyzkoušel sem víc prohlížečů a je to stejné
Žádná jiná stránka mi to nedělá v pohodě na internetu jdou i videa 4k

windows 10
16 gb ram
amd 2700x

postupně to začalo dělaj jak seznam zněnil že musí človek několikrát kliknout potvrzení s reklama

žadné adblocki nepoužívám

Takto se mi po dlouhém načtení načatla stránka

[98736-zsn99-jpg]

Delo se mi to same zhruba pred mesicem, stranka se nacetla normalne a po chvilce jako by se nenacetlo CSS (to co HTML rika jak ma co vypadat, kde a co jak ma byt) tak stranka vypadala jak ciste v HTML.

Na jinem zarizeni co pouziva stejne pripojeni na stejnem routeru funguje normalne ? Jestli ano, vycisti si na tom PC cache (otevri CMD jako spravce a napis : ipconfig /flushdns) nebo prenastav DNS treba na 1.1.1.1 a secundary na 1.0.0.1

1) dva lidi ti tu píšou, že si máš změnit dns servery. i u dhcp je můžeš změnit na svém pc, bez zásahu do domácího routeru, záleží jak nekvalitního/neschopného poskytovatele máš teď.
2) s tím souvisel tip na příkaz: ipconfig /flushdns
3) kromě normální změny nastavení tcp/ip v.4 má na dns vliv i instalace vlastního antiviru. klasickým viníkem vadného fungování v síti bývají balíky typu "internet security", přesně podle hesla: čím víc nesmyslných funkcí, tím víc adidas. u odpadních shitů jako avast bohužel k sabotáži sítě stačí i free verze. máš něco takového?
4) kontrola na spyware proběhla? třeba: adwcleaner
5) používal jsi v minulosti nějaký adblock? jestli ano, je korektně odebrán?
6) používáš teď nějaký browser s interním blokovacím doplňkem? brave, vivaldi ...

7) existuje jediný rozumný důvod používat seznam, novinky a přihlašování na ně?

po změně dns není nutné, ale hodí se provést " ipconfig /flushdns", ty dvě věci spolu časově souvisí.
sice jsi změnil dns a bez restartu okamžitě testoval načtení - dobrá, ve 3 prohlížečích - ale dns cache mohla zůstat.
a jestli se do toho montuje nevyžádaný antivir, který si dns cache řídí nebo spíš blokuje po svém, tos taky neuvedl.

kontrolu nastavení tcp/ip dělat nemusíš, víš čí dns používáš: ipconfig -all
a jestli tam máš nějakou proxy, mohl by ji oznámit ten adwcleaner.

záznamy v etc\hosts můžeš pro jistotu zkontrolovat:

notepad.exe C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

přesto si myslím, že když teď stáhneš firefox, že ten fungovat bude. jednak nebude obsahovat staré škodlivé doplňky, druhak si může nastavit síťové připojení po svém.

vyzkoušeno edge/chrome/opera

Už ti Lukas1982 psal, abys zkusil i Firefox. Já ho mám taky a žádné problémy se Seznamem nemám, i když jim blokuji reklamy. A proč na maily nepoužíváš někakého poštovního klienta, třeba Thunderbird? Já si nějaké psaní a správu mailů přímo v seznam emailu už ani neumím představit.

Stránky seznamu(skupina víc webů) jsou od roku 2024 mají toxický javascript, a různá vyděračská přesměrování a celé je to plné paradoxů, že třeba v mobilním google chrome funguje bez reklam , ale na poctivě zabezpečeném prohlížeči je potřeba nasadit uBlock Origin s pokročilou blokací různých kousků javascriptu (add-element-defuser,set-constant,no-eval)

Taky je nutné seznamu zablokovat různé kriminální domény jako h.seznam.cz,sklik.cz,imedia.cz, pszn.seznam.cz , report.seznam.cz ,cmp.seznam.cz (a varianty seznam.>novinky atd nahradit)

Ale recept, zakázat cookies a odstranit cookies (opačný postup možná nepůjde, protože po smazání zašedna možnost zakázat) funguje.

Bohužel, pokud se cookies nazakážou, tak docházní k neustálemu přesměrování na cmp.seznam.cz - tak to doprznil od začátku roku

Jedna věc zde nebyla zmíněna a je nová. Máš správnou verzi prohlížeče? Zaprvé prostě se startou verzí browseru nenaparsuješ novou syntaxi javascriptu a potom, jak jsou ty stránky nebezpečně prolezlé šíleným množstvím toxického javascriptu, tak v zdrojáku je nějaký hlídací čokl, který když něco vyčuchá, tak začne šílet a pak rady výš nepomůžeou a zahltí tě reklamama.

postupně to začalo dělaj jak seznam zněnil že musí človek několikrát kliknout potvrzení s reklama

to znám z mobilu. po tupém nahrazování oblíbených odkazů chromem (jednou za čas, jindy se posrali a dělali to denně) letěl do ři.. a nahradil ho brave.
ten funguje normálně snad všude - až právě na zbytečné weby seznamu. přesněji: většina seznamu kromě webů, kde nechcou tolik rýžovat a nevynucují přihlášení (mapy.cz). a z bezpečnostních důvodů by měly být méně otrávené i přihlašovací stránky k smailu (nevím, nepoužívám a určitě nikdy nezačnu)
s bravem denně vyžaduje jakési potvrzení, musel bych kvůli nim někam hmatat do prohlížeče a nějaké ochrany odmocnit - ale proč bych to dělal?
seznamzpravy jen prohlížím, nepotřebuju se přihlašovat a diskutovat s blby.

mdlé rady jako neustále pročvachtávat cookies jsou na founu dost k ničemu, ostatně tvůj problém to neřeší. žiješ bez adblocku, čili asi nedostáváš amok, když uvidíš dvě reklamy.

1) nejdřív jsi řešil "nabořenou stránku" bez načtených css. to mohl řešit jak čas, kdy se i díky pokusům s novými dns konečně aktualizovala otrávená dns cache.

Takto se mi po dlouhém načtení načetla stránka

2) nemáš náhodou obskurního maloposkytovatele, který má zas jiného ne o moc funkčnějšího připojovatele, než se konečně dostaneš na net? i tady by mohl být zakopaný bill - a něco by mohl prozradit tracert.
ale to bys mohl pozorovat i na dalších pc připojených k routeru.
3) a ten router má nejnovější firmware, nebo je to smutně proslulý noname krám s poslední aktualizací před 10 lety?
4) z jiného konce: nemáš náhodou připojení přes nežádoucí proxy díky spyware? (může být součástí instalačky "free" vpn) výsledky adwcleaneru nebo normálního antiviru stále tajíš.

po těch pokusech se ti načetla stránka co už vypadá jako html, tobě se asi nelíbí rozložení, čili nějaké prvky jsou stále blokovány. možné příčiny viz 1), 3)
a ještě to načtení trvá tak pomalu? 2), 4)

jeden tip k seznamu, ať celé to laborování není jen ztráta času: novinky jsou mentální hnůj. doporučuju nahradit právě těmi "seznamzpravy", iq jejich redakce je viditelně vyšší, přetože ty stránky samozřejmě půlku odkazů vzálemně sdílí.

tak se zas někdy ozvi, jestli se to samo spravilo.