Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motorola Moto G24 8GB/256GB Power Ink Blue ?

Dobrý den,

Můžete prosím doporučit tento (nebo Glacier Blue) ? Párkrát do roka potřebuju s telefonem na internet - jízdní řády, předpověď počasí, mapy, rezervace hotelů, emaily. Žádné hry, přehrávání videa atd nepotřebuju.

Stačí co nejlevnější, aby měl co nejdelší morální i technickou životnost.

motorola-moto-g24-8gb-256gb-power-edition-modra-d9870718.htm

G24 je práve najlepšia voľba v danej cene. Jediné mínusy sú displej (ani nie rozlíšenie ale maximálny jas je problém a na priamom slniečku je horšia čitateľnosť, bude potreba tieniť rukou) a kamera. Ale v tej cene už nič lepšie nezoženiete. Podpora Androidu je 4 roky (Čo sa zdá málo ale do nedávna bolo maximum 5 rokov na akomkoľvek telefóne na trhu, len pred nedávnom Google oznámil že Pixely budú mať 7 rokov podpory, tie ale stoja 400€ a viac, takže to sa ti už viac oplatí kúpiť nový telefón častejšie alebo využiť ten LineageOS), ale potom je možnost použiť LineageOS s nejakými obmedzeniami (NFC napríklad). Na spomenuté použitie ale skutočne žiadny problém.

maximálny jas je problém a na priamom slniečku je horšia čitateľnosť, bude potreba tieniť rukou

to nevadí, doposud všechny moje telefony byly na přímém slunku skoro nečitelné, to se dá lehce řešit :-)

400€ a viac

pro mě nemá smysl.

Děkuju za odpověď :-)

Veľkosť písma nie je problém, na to sa dá nastaviť "škálovanie" a "veľkosť písma"... skôr ide o ostrosť, ale pri tej uhlopriečke je PPI dostatočné, však "HD ready" či 720p rozlíšenie sme nedávno mali na 24" monitoroch a ani pri FullHD 24" monitore nie je PPI vyššie než na tomto mobile. Samozrejme ak bude ostriť tak uvidí aj raster, ale to fakt musí dobre zaostriť. Pri bežnom čítaní a pozeraní si to ani nevšimne. (to už si skôr všimne šmuhy po packaní a prach na displeji) Na mobile ak neplánuje hry, filmy či grafiku ale je to ku čítaniu, tak úplne v pohode stačí... ja mám stejné rozlíšenie a nemám s tým problém. Výhodou nižšieho rozlíšenia je aj spotreba, batéria dlhšie vydrží. Mám síce iný model Moto ale s rovnakým displejom a nižšou kapacitou batérie a podobnými parametrami mi vydrží 3-4 dni na nabitie.

Ahoj, za mě v pohodě. Baterie má taky celkem velkou kapacitu, takže něco při přehrávání nebo bez dobíjení vydrží.
Motoroly byly moje první dva mobily. První byl Motorola D160 a druhý Motorola D520. Možná je mám ještě někde na půdě. Vzpomínám si, že když jsem jel na chatu a zapomněl jsem dobít mobil a vzít si nabíječku, tak tam naštěstí šly dát klasické tužkové baterie. Myslím, že 4 a jelo se vesele dál. To byla super vychytávka. To byl někdy rok 97/98. Jak je to s novýma moc bohužel neporadím, ale osobně bych se toho nebál.
Jestli tam ale potřebuješ jízdní řády, mapy atd.. tak bych bral ten s větším displejem.

me teda prostredi cinske motoroly moc nenadchlo (ma ji soused):
- silazuje aplikace v pameti, nezavira, neni se jich jak zbavit.
- horsi pristup k odinstalaci aplikaci
- doinstalovalo si to tupy google assistant a nepusti to k restartu

nedival jsem se, jestli to zalohuje kontakty klasicky do ciny misto do google.

On se nový Android chová trošku jinak než ty starší.
Nastavení tlačítka pro vypnutí je věc Androidu, ne Motoroly. V nastavení ve zkratkach si změníš, aby se nabídlo klasické menu (Restart/Vypnout/...)
Horší přístup k odinstalování aplikací? Nevím. Prostě ikonku chytím a přetáhnu nahoru na odinstalovat

Neviem čo táraš ale to je vec Androidu a nie Motoroly. V Androide to máš tak ako si to nastavíš a podľa toho akú nadstavbu či launcher používaš. Motorola je bez predinštalovanej nadstavby, ale z Google Play si môže nainštalovať akýkoľvek launcher chce (trebárs Nova launcher, MS Launcher, Smart Launcher, Niagara Launcher, Lynx Launcher atď.). Ty to hovoríš ako keby si niekoho "odhováral" od kúpy domu lebo v dome nie je teplota akú chceš, pričom stačí si otočiť na radiátore jedným kolečkom alebo preto že sú rolety vytiahnuté a ty je chceš zatiahnuté. Softvér je najmenší problém, riešime hardvér.

S pamäťou som žiadny problém nemal,... mám priemerné využitie pod 3.5GB z 6GB (a to tých aplikácií mám relatívne veľa).

->2