Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD Disk problém

Dobrý deň po zapnutí pc mi niečo v ňom píska ale zvuk ide z SSD mám ho 4 roky ale teplota disku je cca 47 stupňov pri záťaži.
Môže pískať niečo na doske?
PC dosku mám ročnú Gigabyte H 610 M H DDR 4.
8 GB RAM DDR 4.
Ale ten piskot ide práve z disku.
Ďakujem za odpovede s pozdravom Sider123:-):-)
Do teraz to nerobilo.
Mám tri disky
120 GB Windows 10
240 GB Voľný
480 GB na program Steam.

Disk není sestava.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Jako u tvého kolegy pískaní v NTB jde IMHO o stejný problém.
V některých případech může PC vydávat tento vysokofrekvenční bzučivý zvuk nebo pískání které se objeví když je procesor ve stavu napájení C3, dojde ke změně aktivity CPU, zatížení SSD, nebo pokud jsou připojena zařízení USB.
Dezaktivuj v BIOS C-States.

Jestli jsi presvedčen ze zvuk vydavává SSD, zadej si do vyhledavače SSD coil whine

120 GB je tiež od firmy Kingston aj ten čo mám voľný 240 GB je tiež od firmy Kingston cenovo su fajn Samsung SSD som ešte neskúšal.Ale nezdá sa mi žeby po 3 rokoch začala teplota disku stúpať pri zaťažení.
Crucial mám tiež 3 roky ešte mám voľný M.2 slot na doske tak skúsim pozrieť taký SSD disk sú asi rýchlejšie ako tie pôvodné?

ja si ani nic jineho nemyslel. kdo nema doma nejshitovejsi model kingston a400, to neni spravny ctenar zive.
(proto ten maly bezcenny shit doporucuju do usb privesku)
typ ti vypise spravce zarizeni, nebo crystaldiskinfo, ci jiny diagnosticky sw.

kdyz vynechame lowend odpad a modely bez dram cache, ostatni jsou podobne rychle a vhodne pro system:
adata su800, crucial mx500 (takovy etalon), kingston dc500m, kc600 (na co maji zrovna akci), samsung 870 evo, transcend ssd230s.

Deska má M2 PCIe 3.0

zrovna nedávno měli u czc akci a nabízeli kc3000 se zajímavými slevami.
ale taky jde projít bazoš a podobné.
pokud nechceš použít stávající nevyužitý disk 240gb (nebo je to taky odpad kingston a400), pak nový nvme kupuj nejméně 500gb, menší se nevyplatí ani z bazaru.

příklad: https://pc.bazos.cz/inzerat/187637885/2-ks-zanovni-nvme-wdc-sn720-1tb-m2-2280-30002400-mbps.php
nemá dram cache, takže spíš lowend.

jasně, ok.
ale chápeš, že debata se točí kolem těch malých absolutně shitových kingston ssd (podle kapacity pravděpodobný typ a400), které jsi koupil v regulérním obchodě, a přitom to jsou totální šmejdy?

dají se použít jako bootovací / instalační usb disky. cena sata boxu ~ 250 kč / 10 eur - je to asi jejich jediné rozumné využití.