Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Načítá se mi pomalu seznam mapy google street view atd.

Ahoj, používám dá se říct historický počítač s Windows 7 :-D který mi vyhovuje a neměl jsem doposud důvod měnit hardware ani software... Poslední dobu ale mám problém s pomalým sekavým načítáním věcí jako street view map nebo například pohyblivého radaru počasí na ventusky.com. Přijde mi že ještě nedávno to nedělalo... Je možný že ten hardware nějak časem degraduje a ztrácí výkon, nebo tím že používám pořád windows 7 a chrome prohlížeč je kvůli tomu pomalejší? Co s tím, kromě těhle dvou věcí nemám jinak důvod měnit počítač :-D
HW je 6GB RAM DDR 2
AMD Phenom II X4 3.20GHz
GPU Gigabyte hd 4850 - tu grafiku jsem nedávno měnil za HD 5770 která chcípla, je možné že to dělá ta grafická karta? Že je slabší a pomalu načítá tyhle věci?
HDD klasický "točící se" :-D - pomohl by SSD disk?

O počítače se nezajímám už tak 10 let a chtěl bych to vyřešit ideálně tak abych nemusel kupovat celej novej PC a klidně nechat furt win 7..

Díky za tip na případné vylepšení mého historika

vyhoď to. na podobném šrotu dodnes provozuju mnohem méně náročné xp, ale nedávají to, na dnešní net to nestačí.

win7 a výš si nedokážu představit na hdd poháněném snad ještě párou. s dnešními web stránkami jedině ssd.
teoreticky je možné starý disk naklonovat na nový ssd, já bych se raději přiklonil k nové instalaci na nový ssd, product key použiješ původní.
potřebuješ zálohovat hesla a podobné nesmysly.

win7 nainstaluješ max na 6-7.generaci intel, kdybys kupoval repas.
já teď na inzerát koupil dell 7040 micro, mám tyto pidikrabičky rád, prodávají je za 2-3t. (sff je už větší desktop provedení)
https://pc.bazos.cz/inzeraty/dell-7040/
řada 7050 obsahuje stejný na dnešek ne moc výkonný procesor, má vpředu usb-c, který nepotřebuju.

žádné hry nehraju, grafiky mě nezajímají. do té sff krabice bys možná dal low profile grafiku, což jsou předražené hrůzy gt1030, ale bacha ať se vejde jejich pasívní chladič.

jestli zatím nechceš měnit pc za normálnější a stačí ti jen nová instalace na ssd, kup řadu crucial mx500, kingston dc500m, adata su800, transcend ssd230s ~ cca 1tb.

Jestli se to stalo spis nahle, tak bych to jen tipl na DNS.
Zaprve ho zmen, vyčisti staré záznamy a zkus jiny, treba 9.9.9.9 i kdyz v Cr pojede stale i 1.1.1.1, jestli jde o Google sluzby a pouzivas DNS providera, tak ho nastav na 8.8.8.8.
Staci nastavit jen primary, druhy nech jak je, nekdy kdyz providera utnes nektere sluzby nemusi fungovat korektne, nepopiram, jiny kraj jiny zmar, treba korektne pojedou i tak.
Vychazim z toho, ze jsi pripojen pres kabel (1Gbps) ne Wi-Fi v zaprdenem cinzaku.