Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak připojit neWiFi tiskárnu na WiFi?

Poraďte, jak tisknout na staré HP LaserJet přes WiFi, tiskárna má připojení USB a lan (rj-45).

Všude píšou, že bych měl použít PrintServer, ale nechápu vlastně proč, přece by měl stačit libovolný WiFi klient, který mi ten LAN tiskárny připojí přes WiFi do sítě?
Pak nebudu přece potřebovat ovladače pro PrintServer, připadá mi to jako čistčí řešení, nezávislé na OS ani verzi OS, ale nevím zda bude moct k tiskárně takto přistupovat více zařízení současně, podobně jako kdyby byla připojena k lan kabelem?
Máte někdo praktické zkušenosti, třeba připojením tiskárny přes TP-LINK TL-WR802N
produkt ?

Ano, staci AP. Pokud bude tiskarna pripojena k routeru a AP nebude v rezimu router (nebude aktivni NAT), pak tiskarna bude dostupna pres svou IP adresu (nasyavit na routeru pridelovani staticke adresy) pro vsechna zarizeni.
Jako AP klidne poslouzi libovolny stary router, pokud nejaky najdes

Print server se pouzival pro tiskarny, ktere nemely sitove rozhrani.

jestli uz mas v siti wifi router a planujes tisknout jen z pc/ntb, nepotrebujes prikupovat nic.
tiskarnu zapojis pres lan do routeru.
nainstalujes si tiskarnu jako "lokalni se sitovym portem" a na nej odesilas tisk.

Jasně, ale tomu kabelu se chci vyhnout, není ho moc kudy vést v rohu dlaždic u podlahy.
WiFi router je LTE router a v kuchyni u okna má nejlepší signál. Už jsem koukal na alzu na tenké ploché UTP patch kabely, ale stejně..i kdybych je něčím přilepil na dlaždičky do rohu, tak to někdo možná odloupne smetákem..vzduchem to je 8metrů, teď mi to vzduchem připadá elegantnější.