Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Význam vypnutí služby

Zdravím,
měl bych takový teoretický dotaz.

Použiváme pouze a jen statické IP adresy a u všech PC je přes politiku vypnutý firewall (jsou chráněné nadřazeným FW a v rámci lokální sítě není potřeba).

Otázka zní - získám v XP (standardně 1GB RAM, kancelářský PC) zakázáním služeb klient DHCP a brána firewall nějaký měřitelný výsledek nebo jen dobrý pocit, že se nespouští to, co není třeba? Testoval jsem opakovaně start PC se stopkami v ruce a zatím mi vychází jen ten dobrý pocit. Mýlím se?

Vypnuti DHCP sluzby pri nestavene pevne IP adrese nezrychli pocitac. OS nemusi zjistovat a cekat na prideleni adresy z DHCP.

Takže tím, že nečeká, by se měl zkrátit čas startu PC. Zkrátí se ale o měřitelný čas? Mi se zdá, že ne.

Vypnutim sluzby usetris pamet a systemove prostredky.
V souvislosti s tim se da vypnout par dalsich sluzeb - Sledovani umisteni v siti apod.

Souhlasím, ovšem projeví se to u kancelářského PC i 1GB RAM?

Jde mi spíše o to, jestli často doporučované vypínaní služeb (ano, i já mám doma také nepotřebné služby vypnuté) má skutečně měřitelný význam. Já mám dojem, že to je spíše téma, které se často objevuje a pro dobrý pocit je aplikováno.

víc by ses dozvěděl z proccess exploreru.

CPU při načítání nové stránky vyskočí z 1-2% na okamžik na 6-8-10%, pak se vrací zpět.

pokud vytěží procák při načtení stránky, tak to bude von .Na tvém železe to není tak markantní. Tenkrát jsme to zkoušeli na nějaké plečce - výsledek byl, že se PC na půl minuty hryzlo.