Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet pro dítě

Ahoj,

chtěl bych koupit nějaký tablet pro dítě. Bylo by to zatím pouze na přehrávání videí (YoutubeKids, apod.), s Androidem. Samozřejmě i s nějakým obalem.
Cenově moc nevím, ale max za pár tisíc.

Díky za tipy.

chtěl bych koupit nějaký tablet pro dítě

Záleží na tom, ve kterém měsíci těhotenství je manželka.

Je fajn, že tady spousta lidí poradí aniž by věděli, kolik to dítě má let... Mě by to ale zajímalo, abych dal smysluplnou radu. Kolik to dítě má let? 6 10 14? Bez toho, aniž bych to věděl věk bohužel neporadím.

Vek rozhodujuci je a prave specifikacie by mal skuseny clovek zakaznikovi upravit podla sovjho najlepsieho vedomia a svedomia.
Par tabletov som uz predsal pre rodicov s detmi a mam aj spatnu vazbu.

Vseobecne pravidlo....u deti od 3-7 rokov spravidla tablet neprezije 1-2 roky, takze odporucam lacne modely, pripadne minimalne krycie skla.

Vseobecne pravidlo....u deti od 3-7 rokov spravidla tablet neprezije 1-2 roky, takze odporucam lacne modely, pripadne minimalne krycie skla

S tim souhlasim tak jako s faktem ze vek je pri vyberu dulezity faktor, ty nejlevnejsi pro tu vekovou hranici 5-13 jsem zpravidla doporucoval tablety typu "Amazon Fire HD 10" HW minimum 32GB, OctoCore, 3GB RAM, obrazovka 1080p ktera je za 80€ a stim ochranym gumovym ramem to zvladlo i hodne zle deti.

Jsem presvedcen, ze decku co ma 6 let je jedno jestli jde o 4K nebo HD. Fire HD jsem doporucoval i take jelikoz poskytuji velmi korektni rodicovskou kontrolu (Parental Controls Fire Tablet) na coz bych jako rodic daval velky duraz, nebo funkci Child Profile/detsky profil pro mladsi 13 let.[/i] Uz i na zacatku meli v nastaveni Anti-Blue filtr (snizeni emise modreho svetla), jelikoz to marketongove prezentovali neco jako Kindle ale s LCD, tablet na kterem muzete cist knihy. Ale jedine LCD ktere se tomu priblizuje poskytuje jen TCL NXTPAPER ktery zcela nahradil iPAD ktery jsem pouzival ke cteni BD/Manga/Comix a PDF (knihy, clanky, noviny)

Takle kdyz rodice kteri preferuji decku hodit tablet misto toho aby se jim venovali, maji alespon nad obsahem ktere deti sleduji kontrolu.
Ted z toho Amazon udelat Fire HD 8 Kids Pro, https://www.amazon.de/-/en/dp/B09BG613SC?ref=MarsFS_TAB_rasm coz uz mi cenove neprijde nejak vyhodnejsi o proti konkurenci.

A co ze to ma ten klucina za tablet (model) ?

Jj, 8 palcu je dnes docela prcek velikosti telefonu nebo ctecky knih, s tim nejde nesouhlasit.
Zminovany Fire Tablet pro decka usla pred par lety, ne dnes, ne jen s jednim modelem 8 palcu a nezachrani je ani predhazovani marketing argumentu ze je to praktictejsi na prenaseni, ze to ma nozku a jde pouzit jako TV, ze je to pro deti idealni velikost a podobne, realita je takova ze dnes je "9.7"/"10" palcova obrazovka dle pomeru stran takovy lidovy prumer.

Na Komix, Manga jsem pouzival iPad mini, pak sem presel na TCL s obrazovkou typu LCD NXTAPER 11 a mensi uz bych popravde nechtel.