Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POST test

Zdravíčko, potřebuji poradit. Pořídil jsem novou základovku Asus tuf gaming b550 plus, vše valilo jak má a z ničeho nic se mi po restartování pc zasekl na post testu ... černá obrazovka, periferie nesvítí, větráky se točí ... neprochází přes grafickou kartu ... když provedu clear cmos, tak pc se spustí do biosu, kde musím dát discard changes and exit ... aby se pc zapnul do uživatelského rozhraní ... jelikož když dám pc restartovat tak opět se sekne u post testu. Z toho plyne, že když pc vypnu běžným způsobem a poté opět zapnu tak vše valí jak má, ale když pc restartuji tak problém s post testem a musím opět provést clear cmos ( zkratováním pinů ) . Zkoušel jsem jinou grafickou kartu od kamaráda a stejný problém ... Neví někdo čím to může být ? díky za jakoukoliv odpověď.

Je to naopak než si myslíš. Po zapnutí ti PC naPOSTuje do safe defaults a protože konfig neuložíš, tak další boot je už podle uložené konfigurace, která zřejmě je vadná.
Zkontroluj nastavení taktování a napájení RAM, to je nejčastější důvod, proč to nePOSTuje. Grafika je v tom na 99% nevinně.