Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novy kompatibilní disk pro IPISB-CH2

Ahoj,

už léta používám stolní počítač HP Pavilion HPE h9-1000cs. Vím že to není zrovna nejnovější model ale až na grafickou kartu (NVIDIA® GeForce™ GT 545 - skutečně špatně vymyšlený model karty kterou jsem zhruba před dvěma roky musel vyměnit) pořád šlape výborně. Ale mám pocit že disk už má nejlepší léta za sebou a tak přemýšlím o novém. Dá se vůbec na trhu ještě sehnat kompatibilní disk se základní deskou IPISB-CH2 (Chicago) ? Ideálně SSD disk, myslím že víc jak 500gb nepotřebuji . Pokud máte nějaké tipy jak hledat či konkrétní disky poraďte prosím nejsem v kompatibilitě zrovna znalý. Vím že spoustu z vás bude mít nutkání napsat mi ať tento počítač hodím ze skály ale já nejsem nijak náročný hráč her (mám v počítači dvě hry a na to mi bohatě stačí) používám ho spíš na tvorbu hudby v programech jako Cubase nebo Fl studio a chystám se na kompletní přeinstalování operačního systému a rád bych ho instaloval na nový disk.

Předem díky za slušnou a konstruktivní debatu

Máca

Ber některý z výše doporučených. Já před lety koupil za pár korun KINGSTON SA400S37240G 240,0 GB a můžu říct, že je levný a i po těch letech funguje jak má, ale co se týče rychlosti, tak je skoro srovnatelná s plotnovým diskem, takže nic moc. Mám ho v PC pořád jako systémový, protože jsem lenoch a nechce se mně měnit a klonovat systém, ale když jsem jen tak z nudy do PC dal disk Crucial, tak byla rychlost násobně větší.
Když tam jsou i přemapované sektory je známka toho, že disk není ve 100% kondici a může začít selhávat čtení i zápis. Pokud tam máš důležité věci tak zálohuj, to bys měl ale dělat vždy a disk vyměň.
Ten stávající mechanický můžeš zkusit naformátovat pomalým low level formátem. Klidně pomocí https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/hdd-low-level-format-tool/
Přemapované sektory předpokládám, že zůstanou, ale pokud tam nebude žádný vadný, můžeš ten disk používat jako externí třeba na filmy atd... K tomu Ti poslouží nějaký externí box. https://www.mironet.cz/prislusenstvi-pro-pocitace/pro-pevne-disky/ramecky-a-boxy-pro-hdd/externi/25-sata+c22222/