Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Strong Leap-S3+ vadný externí disk?

Zdar koupil jsem Strong Leap-S3+ k hloupé televizi. Když do usb připojím externí HDD na kterém jsou filmy ( má napájení) tak to píše že disk je poškozen a odpojí ho. Na jiné televizi a PC to jede normálně. Nepodařilo se mi najít jakou velikost externího disku (jestli to má vliv) přes usb to podporuje. Zkoušel jsem 4TB a 2 TB a je to stejné. Díky za tip co s tím.

Co se mi podařilo vyguglit, tak by měl brát max 4 TB
Souborové systémy běžné, NTFS, exFAT
fat32, ale tady jasně do 4 GB max velikosti jeden soubor/film

edit:
Nebo ještě jinak. Zkus nějaký menší disk co máš, teda pokud, a z něj odzálohuješ to co na něm je,
nech na něm udělat ten formát případně a pak ho zkus v PC co na to řekne.
Pokud do teď OK, vlož na něj jeden film a zkus ho přehrát, půjde nebo ne
disk si případně v PC zase naformátuješ zpět jak byl a vrátíš zálohu, co víc...zkus

Ahoj, u některých Tv se stává, že když disk naformátuješ přímo v Tv, tak má vlastní souborový systém nebo to nějak kóduje. U tebe by to mělo podporovat formáty souborů AV1, H.264 (AVC), H.265 (HEVC), MPEG4, VP9, alespoň to píšou. Ale jestli je potřeba formát Fat 32 nebo NTFS nevím.
Hledej možnost formátování v zařízení, kam disk připojuješ. Naformátuj ho, připoj k PC a nakopíruj na něj soubory a potom zpět do toho bazmeku. Musí to fungovat.

A nebude rozumnejsi pripojit k te "hloupe" TV nejaky schopnejsi prehravac s AndroidTV/GoogleTV, pak muzes rovnou prehravat po siti bez nutnosti zonglovat diskem sem a tam mezi TV a pocitacem, pripadne rovnou vyuzit nejakou z VOD sluzeb a cele tohle vrazdeni casu se stahovanim proste vynechat :-)

- Jaka cena
- Musi byt cerfifikovany Ano / NE
- Co a kolik ceho chces do toho zarizeni apojit.

Zalezi jen na tvojich preferencich a pozadavku. Vhodnych TV boxu existuji desitky, prot tvuj pripade i takove, ktere disponuji SATA portem 'tak muzes pripojit HDD primo na TV box bez potreby nejake krabocky), nebo maji jiz tzv "rack" = ze HDD vlozis primo do toho TV boxu.
Vyhoda techto boxu je ta, ze spojuje TV BOX + NAS, jelikoz zpravidla mimo funckci klient funguji i jako server vcetne podpory Samba V3.* a NFS server tak dokazou nahradit i multimediahttps://static.poradna.net/editor/code.giflni NAS.
Cena je ruzna, u tech co nemaji google certifikaci Widevine (L1) az po ty co disponuji certifikaci od stream sluzeb az po vsechny odemkle licence ktere urcity SoC podporuje jako v pripade CPU Amlogic S905X4-K Dolby Vision, Dolby Atmos, DTS licenses.

Neni tak dlouho jsem zde jmenoval DUNE HD 4K Premier PRO i s rack pro interni HDD (bohuzel jen 2.5) ale cenove je levnejsi jako Nvidia Shield Pro o proti ktere podkytuje podstatne vice funkci a moznosti.
2x 3.5 HDD podporovala uz i dnes postarsi dvacitkove ZIDOO : (ale to uz jsou multimedialni centra spise zamerena pro domaci kino - nema cenu jen pro stereo TV)
[2.jpg]

--- Jedna takova zvlaznost u vyrobku DUNE HD je ten, ze ma 2 operacni systemy, Android TV pro stream sluzby + Linux ktery je zameren a vyvyjen pro multimedialni centra a kina vcetne vlastniho GUI.
TV mas docela slusnou TV (alespon jeji QLED panel) a ver mi ze nema cenu moc setrit protoze se ti to prodrazi jinde, nebo budes zamotan do stovek ruznych pripojek, adapteru, dratu a zasuvek ..