Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová řídící jednotka k repro.

https://www.teshop.cz/genius-gx-gaming-sw-g-2-1-1250-verze-ii-cerne-cervene/?hgtid=e280f43f-a247-45f2-9f73-9c9655ec8b14 Typ repro.

Čus lidi, potřebuju poradit. Podařilo se mi polít (asi se tomu tak říká) řídící jednotku na repráky a teď je mrtvá. Dá se někde sehnat nová? Klidně Aukro, hlavně aby na to šly připojit moje repro a subwoofer. Moc se v tom nevyznám, takže jsem úplně bezradnej. Má vůbec cenu kupovat novou jednotku? Je velká šance, že to při zkratu odpálilo i reproduktory? Nemám je kde zkusit, protože mají jen 3.5mm jack. Kdyby mi někdo poslal link na nějakou vhodnou ne moc drahou náhradu (abych si jí mohl dovolit za brigošku), byl bych mega vděčnej. Díky moc!

Proč? Synátor je má doma a hrají dobře. Já mám nějaké starší Genius a taky si nestěžuju, ale nejsem audiofil, takže zvuk až tak moc neřeším. Pro mě je důležité že hrají jak maji a basy jsou taky fajn. Je mně ale jasné, že se to nedá srovnávat se studiovou kvalitou, ale k tomu by byla potřeba taky pořádná zvuková karta a ne ta integrovaná na desce.

To z toho odkazu tam má cenu 1650, v téhle cenové kategorii asi samostatný zesilovač (tak se tomu co asi máte na mysli říká; možná by se dalo říct driver, ale řídicí jednotka, to zní hodně nadneseně) neseženete (právě a jenom s repráky, samotné zesilovače začínají cenově o něco výše (a pravděpodobně to bude i jiná kvylitativní třída)).
Před léty se tohohle dalo sehnat dost po bazarech, ale jak na tom jsou dneska bazary nevím (moje procházení bazarů skončilo v době, kdy za použité věci chtěli víc jak za nové). Když jsem byl ve věku "hluboko do kapsy" tak jsem si takový zesilovač (jenom mono) postavil s MBA810 (5W zesilovač, všechno je v tom brouku, přidávalo se jen pár pasivních součástek). Pak se někde vyprodávaly za pár kaček s tímhle broukem zesilovače do starých televizí, tak jsem dvě na tenhle účel upravil (na té kartě byl ještě nějaký demodulátor, ten jsem nějak obešel). MBA810 dost šumí, takže k počítači to nebylo nejlepší řešení, ale vyšlo to docela levně. (Nevím, co se dneska používá, můj přehled končí u TDA2030, 2050 a jim podobných, což je o něco modernější, a taky výkonnější, totéž, tedy výkonový zesilovač, který se musí správně zavazbit.) Další počítač měl zvukovku, ke které se přímo připojovaly reproduktory a když jsem pro další chtěl tohle oživit, tak jsem neměl tolik času si s tím hrát a koupil nějaké levné repráčky, co svůj účel plnily donedávna (už asi 3 roky je mám rozebrané na stole a nedostal jsem se k tomu, abych nad nima vyřknul ortel).

Taky by stálo za vyzkoušení to rozebrat a vysušit, případně předtím ještě pročistit, pokud to nebyla čistá voda. Na tomhle se politím zase tolik zničit nedá, pokud tam něco v důsledku zkratu přes tu vodu nevyhoří, tak by to po vysušení mohlo normálně pracovat.