Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sa zasekne pri zapnutí (ostane načítavanie základnej dosky)

Zdravím,včera som skúšal pripojiť ďalšie dva disky k pc,po zapojení datovych káblov som zistil ze nemám napájacie káble od zdroja (pc som medzi tým zapol) takže som disky vybral naspäť von. Dnes som pc zapol a funkoval cca 20 minút a potom ostala čierna obrazovka,skúsil som ho teda reštartovať ale po zapnutí sa vždy zasekne pri načítavanii základnej dosky (asus). Podľa videa som našiel ze by som mal v biose dať LOAD OPTIMALIZED DEFAULT, po uložení a reštartovaní sa pc načítal po výstrahu windows repair. Zvolil som možnosť reštartovať a pc sa opäť zasekne pri načítavanii.

Našiel som aj že mám skontrolovať káble k disku ale v pc je použitý m.2 ssd a aj ho ukazuje v biose.

Ďakujem za vaše nápady na riešenie.

Nenapsal si jak je to starý, případně výrobce základní desky, dá se to najít
Nejjednodušší v tuto chvíli je ta baterka, asi...může být po ní

nie vždy keď som ich pripajal alebo odpajal tak som pc vypol aj na zdroji

Já si vypínám i přístroje které propojuji HDMI, furt je to elektrika, což možná u tebe něco...asi

LOAD OPTIMALIZED DEFAULT

že chce ten repair
možnost na něj pustit opravnou instalaci z boot USB, zavaděč...asi
Zkus

po uložení a reštartovaní sa pc načítal po výstrahu windows repair. Zvolil som možnosť reštartovať a pc sa opäť zasekne pri načítavanii.

Jestli se to začalo projevovat az po tom, co jsi obnovil BIOS, bych s pravdepodobnosti řekl ze jde o špatné nastavení BOOT. Jestli mas ted nastaveno UEFI, tvuj systémovy HDD je GPT nebo MBR ?

Mužeš zkusit Windows po tom co "oprava" nic neopravila otevřit a zvolit bod obnovy k navratu na datum/dobu kdy PC žadné problémy neprokazovali.

- Systémovy status a dignastika pro LOG/Events do kterého zde uzivatelé často doporučují nahlednout jelikoz muze zobrazit zajimavé informace bych ti doporučil radeji pouzít rovnou nasledujici postup ktery je mnohem srozumitelnější díky rozdelenym kategoriím včetně upozornění na nalezené problémy:

perfmon /report

[6d4e1633-1953-43ed-b581-262c63c75fe4]

- Po ukončení diagnostiky by jsi mel videt ke kterym chybam došlo :
[98953-perfmonitor-jpg]
.. poprípade jde-li o poskození systémovych souboru etc, bys mohl rovnou pouzít SFCexe :

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

- Při detekci prvotních HW problemu, jde k obdobnému vysledku dojít i jinym zpusobem ktery jsem zpravidla používal (alespon než se začali veci misto opravy vyhazovat se takle v zakladni SW diagnostice servisech postupovalo) přes DDIAG, otevri Powershell (pravy klik na policko start → otevřít terminal jako spravce) a vlož nasledujíci příkaz (stačí okopírovat a vlozit prímo do terminalu + enter):

msdt.exe -id DeviceDiagnostic

[98951-hw-detekce-a-oprava-png]

- Hlavne v uvodnim okne viz obrazek klikni na poličko [ADVANCED] a oznac "při kontrole automaticky opravit" - Apply Repairs Automaticailly.

- Pak klikni na [NEXT] a nech to makat. Behem diag ti budou poskytnuty možné volby oprav, stací jen číst co je na obrazovce.
(msdt jde pustit rovnou z přikazoveho radku "WIN+R" a vlozit msdt.exe, ale jelikož jde o support (vyhrazen pro servisni techniky) požadoval by po tobe passkey provider).

- Na konci procesu, se otevře Trubleshoting Raport kde najdeš všechny nalezené/opravé problemy v přehlednych kategoriich.
Pro zobrazeni detailnich informaci stači jen kliknout na adekvatní "Detection/Hardware/Error/** details" poličko.

[98952-report-png]