Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor u pc dlouho "nenaběhne"

Zdravím. Asi týden mám problém s monitorem u stolního pc. Zapnu pc, u monitoru se objeví modré světýlko jako obvykle, ale obraz nikde. Klikám myší, otáčím kolečkem na ní, vyměnila jsem i baterii - a nic. Pak se za nějakou dobu obraz objeví a vše funguje jako dříve - až do vypnutí pc a monitoru. Když pc zase zapnu, tak se to opakuje, ale ne pokaždé... Poradíte mi, co s tím? Děkuji.

Chápu to
Co ten monitor taky nechat ve standby a celou sestavu případně vypínat na prodlužce
Monitoru přeci jen chvilku trvá než naběhne, ale to už PC hledá okolo sebe, proto, a to si myslím že on naskočí až do plochy
Hádám, nevím...

edit:
nebo naopak vlastně nevypínat monitor úplně ze "světýlka" a nechat ho ve
standby, protože v tom stavu zůstává i PC v tomto případě