Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou televizi (plazma/LCD) do 20.000,- Kč?

Zdravím všechny,
určitě jste zde již mnohokrát řešili problém,jakou zvolit televizi.Tak to zkuste ještě jednou se mnou. Jsem laik a ještě k tomu ženská a zas nějak extra tomu nerozumím.přečetla jsem si už pár článků a diskuzí,ale všechny jsou vesměs stejné.jednou je mrtvá plazma,jindy lcd.Tak nevím. Můžete poradit??
Plazma či lcd:
1,z hlediska energie a náročnosti
2,z hlediska kvality obrazu
3,ze všech možných i nemožných hledisek,určitě máte i sami různé zkušenosti.
Chtěla bych investovat tak do Kč 20,000,-- tak to by se snad dalo,kdybych chytla nějakou dobrou akci,ale při úhlopříčce kolem 94,je většinou lcd dražší než plazma panasonic,čemuž nerozumím.
Děkuji moc za vaše rady a názory a prosím piště spíš laicky.
Anča
Změna předmětu, původně: Televize (josephino)

Tak jsem se koukal na ty Panasoniky a např. TH-42PX8ESA se mi líbí, na rozdíl od těch šílených Samsungů má alespoň kromě nastavení různých formátů obrazu i tři kroky ZOOMu, takže člověk může volit mezi velikostí černých pásů a přesahem obrazu přes okraj. Teoreticky, prakticky jsem nezkoušel. Viz debata http://pc.poradna.net/question/view/278202-televize -16-9-s-obrazem-4-3 .

Poslední odkaz: CI slot = paráda. Ale: pořád ještě nejde na Samsungu nastavit nedeformovaný obraz tak aby zároveň nezmizelo kus obrazu nahoře i dole včetně loga stanice (obraz 4:3)? Stále ještě PIP funguje jen ze vstupu HDMI? Stále ještě neumí zobrazit čas na obrazovce "jednímtlačítkem"? Teletext nemyslím. Ještě to má skvělý obal na kterém je vidět každé zrnko prachu nebo otisk? Stále ještě repro hrají "na podlahu"? Dynamický kontrast - podvod který způsobí že tmavé scény = obraz černý s pohybujícím se světlým flekem - utlumí se podsvícení a jak potom mají vypadat světlejší detaily? Určitě ne tak jako na staré (katodové) obrazovce.

Mrkni na ty odkazy od "123" - Samsung nemá žádný ZOOM, buď Ti 4:3 obraz zobrazí jako 4:3 (velké svislé pásy po stranách), nebo obraz roztáhne (a deformuje) nebo se dá přepnout do třetího režimu - na šířku vyplní celou obrazovku a Ty si můžeš ten roztáhlý obraz protahovat dolů až nebude deformovaný a pak jej celý posuneš nahoru - kus obrazu nahoře i dole bude chybět. Jiné značky pevně zachovají poměr 4:3 a pak obraz celý zvětšuješ - navrchu a dole Ti obraz lehce přeteče a boční pruhy se zmenší. Ale jak říká soused (má Samsung Full HD)- "na ten deformovaný obraz se prý dá zvyknout".

Plazma: vyssi spotreba, mensi provozni doba, nestalost barevneho podani - zpocatku o dost lepsi nez LCD, ale na konci zivotnosti horsi nez u stejne stareho LCD.
Nejsem TV divak, spis prilezitostny, takze az tak neresim kvalitu zobrazeni jako cenu. ;-)

Porovnej věrnost barev LCD/Plazma/katodová obrazovka => plazma má věrnější barvy jak píšeš. Životnost je 100 000 hodin - na naší staré TV bylo po 7mi letech provozu 6500 hodin - pouštěná každý večer + víkendy. Myslím že se dá polemizovat jestli déle vydrží plazmový zobrazovač nebo zářivky s násobičem na LCD. Spotřeba - plus mínus stejná podle jasu sledovaných scén. Nesrovnatelný skutečný kontrast.

Chápu to tak, že TV mají různé tunery DVB-T (MPEG2), DVB-C, DVB-S a některé, jako třeba Sony Bravia konektor pro přídavný modul dekodéru placené TV nebo přídavný tuner DVB-T (MPEG4). Když si koupím modul Conax CAS7 půjde mi to na UPC kabelovku...

jej, tak to je o dost dulezitejsi nez kdejake marketingove trhaky jako FullHD. V tom pripade chci LCD TV s konektorem pro pridavny modul. :-)

Znamena to tedy, ze abych mohl sledovat UPC bez toho, ze bych si od nich musel pronajimat dva SETOBOXY, tak musim mit TV s DVB-T, DVB-C a konektor pro pridavny modul, nebo jen DVB-T a konektor pro pridavny modul. :?:

Hele, já to zvládám především v teoretické rovině (samouk);-)ale vím že TV s volným slotem je dobrá věc(i konektorů Scart, HDMI,..). Proto jsem v reakci na odkaz na Samsung výše oceňoval jedinou věc- ten slot. S LCD TV Samsung mám dvě praktické zkušenosti (příbuzenstvo 82 cm LCD HD Ready bez DVB-T cca dva roky a týden staré Full HD) a dvě o kterých jsem slyšel v okolí - výměna zobraz. jednotek kvůli zeleným čárám přes obraz. Proto Samsungy haním.

Myslím že stačí tuner DVB-T (případně kombinovaný s analogem, např. u nás na Moravě bude DVB-T až přespříští rok) a konektor pro modul. Zkus ale projít celou tu diskuzi a pokud to bude stále nejasné do diskuze napiš ať Ti to někdo polopaticky vysvětlí:-) .

no, to jsem ted delal (prochazel diskuzi), ale nic. :-(

jo na kabelovku je potreba DVB-C a ten slot na ten modul.

pokracovat v samostudiu budu vecer, ale vidim to vzhedem k tomu integrovanymu DVB-C na Sony Bravia, ted jeste pohledam, aby to melo i ten slot. :))

Dik.