Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s restartovanim a resetovanim pc

mam WINDOWS XPprofesional sp2 (povinna informacia)
ak resetujem alebo restartujem moje pc tak sa hned vypne asi 5 SEKUND JE VYPNUTY a potom nastartuje tak mi restartuje moje pc vyzera to prinajmensom veeeeelmi cudne prosiiim poradte mi ako to opravit aby to ROBILO SUUVISLO AKO NA VASOM PC urcite sa to nejako nastavuje v biose alebo na to je soft
poradte cim skor
dakujem vam

Ještě jednou a pomalu. Asi su debil, ale nepochopil jsem téměř nic. Přečti si to po sobě ještě jednou a zamysli se, jestli bys to taky pochopil, kdybys byl cizí člověk.
Mimochodem - restart a reset počítače je jedno a to samý.

To mně zaujalo a vzato do důsledku to samý to není (viz například tady). RESET znamená nastavit něco na výchozí (případně nějaké jiné) hodnoty v případě PC například RESET CMOS. RESTART PC je jen nový start PC bez změny jakéhokoliv nastavení a dělí se na HARD a SOFT.

Ked to chces rozoberat do detailu, tak pri RESTARTe nastane aj RESET (konkretne PCI RESET ktory sposobi dalsie resety vcetne CPU RESET).
Hard a soft je tiez o resete a nie restarte, pri soft sa resetuje len CPU, ale z urcitych praktickych dovodov u vacsiny BIOSov uz aspon 5rokov sa robi vzdy hard reset (t.j. nikdy sa nerobi len reset CPU ale vzdy aj ostatne resety (PCI atd), a softreset vpodstate uz neexistuje).

Daj typ dosky. Robi to odkedy?
U niektorych nahovnoBIOSov je to normalne, skus load defaults alebo ak to robi od nova tak update BIOSu na najnovsiu verziu.
P.S. ak mas novu dosku tak urobit uplne novu cistu instalaciu Win, nepouzivat stare instalacie (z predosleho PC/dosky)

No, nie lebo intel chipsety (a asi aj ostatne) vedia aj tzv "power cycle" a to by bolo to co popisuje ale nema to nastavat pri kazdom restarte ale len vo vynimocnych situaciach, ak to nastava tak je nieco zle (okrem toho co som pisal skusit aj vybrat knoflikbaterku na minutu pri PC vytiahnutom z 230V).

Ale pravdu mas ze mal by to popisat lepsie ze co presne mu to robi a preco si mysli ze to je zle, aby sme aspon vedeli ze ci to je normalny reset alebo nie.