Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potíže s tiskárnou - po instalaci netiskne

Dobrý den.
Včera jste mi skvěle poradili. Dnes to asi bude složitější. Připojila jsem svoji, již poněkud letitou tiskárnu HP F 4100 series.
Zdá se, že se i podařilo, ale v momentě, když to napíše že byla odeslána testovací stránka, tak se NIC nestane. Podle tiskové fronty tisk probíhá, ve skutečnosti se nic neděje. Žádný problém to nehlásí. To jsem z toho jelen.

Změna kategorie, původně: Notebooky (host)
Změna předmětu, původně: Potíže s tiskárnou (host)

Zdravím
Podle předchozího dotazu

Mám nový notebook.

Předpokládám W11

Proběhlo nějaké nastavování?

Tady na stránce je obecný návod k instalaci, je to obsáhlé

https://support.hp.com/cz-cs/document/ish_3694456-3621350-16

Začal bych - Přidání tiskárny připojené přes rozhraní USB do systému Windows
Je to druhý rozbalovací řádek

Případně se odkazuje na Store a jejich APP

https://apps.microsoft.com/detail/9wzdncrfhwlh?hl=cs-cz&gl=CZ

Spíše srna :-) Co ovladače, máš je nainstalované ze stránek výrobce tiskárny nebo jsi to nechala na Windows? Při instalaci ovladačů bys neměla mít tiskárnu připojenou. Odpoj tiskárnu a nainstaluj ovladače ze stránek výrobce tiskárny. https://support.hp.com/cz-cs/drivers/hp-deskjet-f4100-all-in-one-printer-series/3177560]3177560
Vpravo nahoře si vybereš pro jaký systém chceš instalovat ovladače. Tiskárnu připoj až na vyzvání. Jsou tam ovladače od Win XP až po WIN 11 32/64 bitů, takže by s tím neměl být problém.

Luky, tam právě ovladač není, jen

Nástroj HP Print and Scan Doctor pro systém Windows

to ani nevím co to je

a dále jen info

Instalace ovladače vaší tiskárny pomocí vestavěného řešení Windows
Nainstalujte ovladač tiskárny HP a software, které jsou součástí vašeho operačního systému.

dál jsem se doklikal až sem, jak to mám u sebe nahoře a tam je návod jak to vypadá ve Win, jsou tam i obrázky co hledat
je to pod tím "další informace"
https://support.hp.com/cz-cs/document/ish_3694456-3621350-16

Jo no, máš pravdu. Přijde mně to zvláštní. Ale stejně bych to vyzkoušel. V popisu je "Nástroj HP Print and Scan Doctor je bezplatný nástroj pro systém Windows, který pomáhá odstranit běžné problémy s tiskem a skenováním, například chybějící nebo poškozené ovladače tisku, problémy s připojením, problémy s bránou firewall, chybové zprávy při skenování, tiskárna offline a tiskové úlohy uvíznuté v tiskové ...". Ruku do ohně že to zabere ale nedám. Podle všeho by mělo, ale nevím. Víc bohužel poradit nedokážu. Promiň.

No jasné, taky nemám v oblibě nějaký driver bůhví co. Tohle je ale přímo ze stránek výrobce, takže by to fungovat mělo. Ale přiznám se, že CCleaner občas používám na smazání TEMPů. Vím, je to zbytečnost a může to způsobit více škody než užitku, ale když si uživatel dává pozor a bezhlavě nezaškrtne vše co mu ten program nabízí, tak je to celkem fajn. Samozřejmě obsah temp adresářů jde smazat manuálně. Tohle mně přijde jen jako zkratka, jak si ušetřit čas. No je to pro mě jen zkratka jak si ušetřit trochu času a používání takového programu doporučím jen zkušenějším uživatelům. Jde s ním napáchat více škody než užitku.

Stáhla jsem si ze stránek HP všechno už předtím, než jsem si psala o radu. S výsledkem, že se mi ta moje tiskárna našla. Ale když dám tisk, tak sice hlásí, že tiskne, leč netiskne, jen ukazuje, že to dělá. A to že je to i scener tam stejně není.
Ale všem děkuji za snahu. Zítra přijde jeden kamarád a uvidím, jestli si s tím poradí on. Hezký zbytek dne všem přeji.

Naopak. U většiny starších HP je driver od MS (dokud jej tedy nabízel) jediná cesta, jak tiskárnu zprovoznit. Já jsem si Microsoftí HP drivery zavčas odzálohoval, protože nyní už ke stažení nejsou, protože HP zatahalo za špagátky a "umrtvilo" své staré tiskárny - proto taky nikomu nedoporučuji kupovat tuto značku, protože to není poprvé, kdy HP takto násilně své staré tiskárny odeslalo do sběrného dvora.