Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahrada odesle grafiky

Dobrý den, odešla mi ve starem pocitaci graficka karta a hledam nahradu.
V PC je zakladni deska Gigabyte GA-970A-DS3P - AMD 970 a Procesor AMD Vishera FX-8300. predstavuju si, ze na tom budu hrat nejaky starsi hry jako treba Kerbal nebo Wicher 3 a nebude mne to stat vic jak 5000. diky za navrhy

Díky za odpovedi. Predtim tam byla VGA AMD Radeon Pro WX 3200 4GB GDDR5 2xDP PCIe 3.0 protoze to je puvodne sestava na cad ale na to uz to nepotrebuju, ta karta odesla jeste v zaruce takze za vraceny penize chci poridit neco na hrani. zdroj je tam taky celem nedavno menenej. Evoleo FX750 80 plus bronze. Ram: HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR3 1866 CL10

evolveo neni zdroj, ale pyrotechnika. prestan kamaradit s hloupymi lidmi, kteri ti tak stupidni znacku poradili.

pritom 750w nepotrebujes k nicemu, tvoje deska nic takoveho neutahne.

i 500w zdroj uzivi pripadnou grafiku gtx1060 nebo 1650, na ktere je cpu prece jen trochu slaby a nepojedou na plny vykon.
vys mas odkaz na kalkulator, dosad si tam svuj procesor a vysnenou (dnes uz bazarovou) grafiku.

diky za info. calculator je presne to co jsem potreboval. diky. jak je to se spolehlivosti tech 1050 a 1060? nechce se mi to za 2 mesice resit znova. to radsi asi koupim neco se zarukou. k tomu zdroji: muze to byt duvod proc je GPU v kremikovem nebi?

to by ti především nefungoval zdroj, případně bys z něj cítil smrad.

když ty karty vydržely 8 let doteď, tak za 2 měsíce asi neodejdou, co je to za nesmyslnou úvahu.
karty mají nižší výkon = i spotřebu, v normálních podmínkách není důvod aby nevydržely.
je to dolní herní konec, na nich určitě nikdo netěžil. ovšem existují lidé, co pár let uvnitř nevysají pc a nechají zadřít větrák. to poznáš na chodu ventilátoru, opotřebené jsou dost slyšet.

do tak starého krámu se slabším cpu mi připadá nesmyslné kupovat novou grafiku. ale je to tvoje věc.

při poruchách v síti (výpadky proudu) vznikají na napájení přepěťové špičky, které můžou poškodit elektroniku. doma se to stává málo, ale počítač není úplně zadarmo, mám ho vždycky přes prodlužovačku s přepěťovou ochranou.
i to mohl být důvod odejití staré grafiky, nebyl jsem u toho, nevím.

tak on ten zdroj je nesmyslně předimenzovaný, tj. na jeho poměry jede s nízkou zátěží.
ale stejně může z ničeho nic bouchnout (viděl jsem u známých), protože nízká kvalita často poddimenzovaných součástek.
místo tak hovadské koupě se měl rochnit mezi normálními značkami kolem 500w, měl by to za stejné prachy, ale s několikanásobnou spolehlivostí.

protože mu sestava pořádně neutáhne ani gtx1060, nemá teď cenu vyhazovat prachy za vyšší modely (1660, 2060).
zato považuju za vhodnou přepěťovou ochranu na zásuvku nebo prodlužovačku, pokud to zas nebude totální čínský shit. rozumná čína je třeba značka eaton.
no a kolem toho pc (zezadu) doporučuju nemít nic hořlavého.

Vishera FX-8300 aneb stary Buldozer je brzda pro kazdou novou grafickou kartu vcetne toho nejvetsiho odpadu jako RTX3050.
Toto CPU se na hrani her zkratka nepovedlo, tenkrat se k nemu neosazovalo nic vykonejsiho jak GTX660 & Radeon 7850, protoze FPS byly prakticky totozne i u podstatne vykonejsich grafik, typicky to byla treba Arma 3.
Stravil jsem na nem + 990FX chipset hodne casu, overclocking na 5GHz, pretaktovani sbernice, FPS se zkratka nehnou, vic jak bazarovou RX1660 & RX580 tam nema cenu strkat.