Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatná kvalita přev.filmů

občas převedu nějaký ten film či video které natočím v programu autogordianknot a dosud nebyli žádné problémy,do té doby než jsme si koupily nový komp.Filmy které z toho vylezou v podobě avi mají hroznou kvalitu(když převádím fotbal.zápas tak tam ani skoro není vidět skore jak je to rozmazané-rozkostičkované),čím to může být ? voby jsou v dobré kvalitě ale po převodu je to hrůza.Kámoš si myslí že jde o velikosti (filmy dělám na 700 a kámoš si myslí že kdyby to bylo 1400 mb bylo by to lepší),ale proč to tedy ve starém notebooku bylo v pohodě? díky mooc všem za postřehy a rady

No takhle, AutoGK má v instalačce XVID kodek. V AutoGK se zrovna (pokud se nešťouráš v advanced)nedá moc nastavit. Je možný, že instalací codec packů se nastavení XVID změnilo (profil,bitrate...).

Zkusil bych po veškerý odinstalaci:
AutoGK a v jeho instalaci i Xvid. Nic jinýho a zkusit jak to převoduje.

ale když odinstaluji xvid tak se mi to nebude převádět ,v advanced je totiž komprese videa bud divx nebo xvid a já preferuji xvid ,ale když odinstaluji xvid codec tak to budu muset dělat na divx a to nechci,a když odinstaluji i cccpack a divx -tak se nebudu moc dívat na filmy ,jak to tedy přesně myslíš abych se mi nez**vil pc ;-)

ok možná jo protože v noťasu ten cccpack nemám ,jinak všechny kodeky jsou odinstalované a autogk je znova nainstalované ,a je zvláštní že fungujou filmy(to má v sobě autogk tak dobré kodeky? ) ted hledám vob který by se dal převést a pak dám vědět jak to dopadlo ;-) ,díky si nejlepší rádce z celé poradny ;-)

kakže převedeno a je to úplně stejné ,rozmazané a rozkostičkované ,že není vidět ani skore- všechny kodeky byli odinstalované ,takže nevím čím to může být ,ale jak se vždy dělá pass first a second -tak ted se to dělalo takto ,nejdříve first pass pak re-first pass a nakonec second pass,víš ještě čím to může být?

Jedno tajemství: XVID a DIVX jsou "programy", které zpracují video do formátu MPEG-4 part 2 , takže je fuk jaký se použije. Kvalita výstupu nebude rozhodně v konfiguraci PC (maximálně to bude dýl kódovat).
----
Vyzkoušej sím tě VLC player download-windows.html . Je to přehrávač, který má ty "kodeky" v sobě. Tím vyloučíme chybu v přehrávači, který běží na direct show filtrech (ony kodeky co musí být). Zkus to v něm spustit a zahlaš kvalitu filmu.

Pokud to přehraje dobře a na video už se nešáhne, bude záležet na přehrávači ve škatuli. Jestliže to přehraje VLC dobře, tak to odpovídá určenému videu, a na TV by neměl být problém.
---
Pokud špatně, bude chyba někde v nastavení AutoGK. Existuje spousta jiných softů, není problém zkusit něco jiného.

já vlastně nahrávám v hodně dobré kvalitě (a voby jsou úplně bezchybné) ale ten převod to úplně zničí :-| ,já vím že se i převádí přes hodně programů najednou,ale agk byl vážně super (jednoduchý,rychlý-a výhoda stačil jen 1 program na převod) - znáš tedy něco podobného na win. xp ,předem díky

Pokud je to jen Vob (čili video bez menu apod.). Udělej to rovnou v Avidemux. (vob zkopíruj na disk, avidemux ho musí indexovat)

Stříhání reklam je stejný jak v jakémkoliv xDUBu. označíš A označíš B a DELETE.

Převod nastavíš na video XVID
Audio MP3

bitrate nechám na tobě - většinou stačí pro video 1000 kbps na PAL - to je docela koukatelný.

A máš tam kalkulačku (výsledný video v kontejneru avi mínus bitrate audia (to zjistíš soubor/vlastnosti)tam zadáš - třeba 700 mega)a on ti to nastaví.

mám vob bez menu(vždy)
a vidíš to tohle je právě moc složitý ,k tomu by se hodily screeny nebo tak ,ale až tak tě zase otravovat nebudu
jinak ten birate 1000 kbps - docela koukatelný (co mám dát aby to bylo dokonalý a ne docela koukatelný ?
jinak v čem je media coder tak jíný než avidemux

Tak vydrž. Nakreslím ti to. Budu psát pod původní příspěvek (už jsme moc napravo).
MediaCoder je složitější, bezpochyby variabilnější a umí strukturu DVD Videa.
Avidemux je naprosto uživatelnější, cokoliv se mu nelíbí, tak napíše hlášku s přesným popisem co máš dělat.
---
Zítra ti to sem hodím teď letím spát. ;-)

Neházej flintu do žita.
------
Zkusíme.
Předpokládám, že vob už máš, pokud ho doluješ z DVD využil bych DVD Shrink.
Tímto způsobem si to otestuj:
Otevřít vob, zeptá se tě jestli indexovat = ano.
Poté si dej soubor/ vlastnosti:
[http://img504.imageshack.us/img504/6880/1vlastnosti dw9.png]
Co vidíme? Vlastnosti videa a audia. Audio bych zatím vynechal, u videa je to MPEG-2 v normě PAL.
-----
Z důvodu testování si video zkrátíme na nějakých cca 2 minuty, ať se rychleji pracuje. Je to kvůli testování, až se ti bude výsledek líbit, tak převedeš film celý.
Dole máš jezdce a tlačítka A a B. Slouží k označení části videa. Zmáčkni tlačítko A (jezdec na začátku) poté jezdcem přejeď skoro do konce. Podle času, který je dole bych jezdcem přejel skoro až na konec, krom cca 2 minut. Klikneš na tlačítko B. A výběr smažeš klávesou DELETE. Zůstalo nám 2 minuty filmu (na test ideální).
[http://img504.imageshack.us/img504/8895/2vyberok4.p ng]

Teď si určíme do čeho chceme ukládat:
[3avkrs1.png]
Takže jsem si u audia nechal kopie, video jsem zvolil XVID a kontejner avi. Dej nastavit Xvid:

[4xvidju4.png]
Hlavní:
Typ kódování- zde máš na výběr jednoprůchodové a dvou průchodové , dvouprůchdové určí, které scény jakým bitratem budou kódovány (u části, kde je tma a idioti se líbaj bude bitrate nízké a komprese větší, zato u akční scény, kde lítaj baráky vzduchem nasadí program vyšší bitrate, čímž bude obraz kvalitnější) - doporučil bych ti dvouprůchodové, jeho nevýhodou je, že se to kóduje dvakrát, poprvě se určují scény, podruhé se převádí.
Průměrný datový tok: zde máš nastaveno 1000, což je na základ postačující.
Dále bych to nechal nastaveno jak je.
Filtry:
Zde bych za pozornost bral filtr transoformace/ resize, protože u mého vide je obraz docela zbytečne velký.
A na co nezapomenout - prokládání - zde se tímto věnuje dostatečně deinterlace.php pořádně pročti.

----------------------------------------- ------------------------
Pokud máš nastaveno, tak dej uložit. Jelikož máme 2 minutové video, bude to převedeno rychle. Pak zkontroluj v přehrávači, jak to vypadá.
---

Zde je info o videu z jedné nejmenované gruppy:
Video
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Streaming Video@L1
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default
Muxing mode : Packed bitstream
Codec ID : XVID
Bit rate : 928 Kbps
Width : 608 pixels
Height : 336 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.182
Stream size : 605 MiB (86%)
Writing library : XviD 1.1.2 (UTC 2006-11-01)

V nastavení Xvid nastav: dva průchody - velikost videa.

Velikost se počítá jako velikost audia+ velikost videa = celková velikost (zjisti si velikost audia z vlastností, popřípadě použíj tlačítko kalkulačka).
---
Ořez, myslíš oříznutí obrázku?
Jestli ano, tak filtry/ transformace/ ořez (crop)

[orezwe9.png]
EDIT Jestli myslíš změnu velikosti obrázku tak:

Filtry:
Zde bych za pozornost bral filtr transoformace/ resize, protože u mého vide je obraz docela zbytečne velký.

tak tohle nechápu - ar.php - jak z toho mám pochopit jak to udělat v avidemuxu?

at už dám cokoli nikdy není vel.videa taková jakou chci
a výslední avi neni tak špatné ,ale má malé rozlišení ,je to malý roztáhlý obdelníček ve win.med.player(ale má to být přes celý přehrávač

tady to je ,hned pochopíš jak to myslím ,třeba kvalita videa už docela ujde ,ale jinak jic moc,pokud budeš chtít pak ti pošlu kousek z toho avi z autogk-abys vyděl tu hrůzu ;-)

měl jsem po ruce rapid ,takže je to na něm příště to budu dávat radši na uložto

gk.rar