Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gimp - posunutí obrázku

Dobrý den. Problém je, že do Gimpu vložím obrázek a dám povel k posunutí, tak se to jeví jako zablokované. Objeví se symbol zákaz (přeškrtnutý kroužek) a pod ním čtvereček. Ostatní povely jsou v pořádku. Gimp jsem odstranil a znovu instaloval. Porucha trvá. Prosím pomozte. Děkuji
Borec

Změna kategorie, původně: Operační systémy
Gimp není operační systém. (host)

Kopie dotazu odsud:
https://pc.poradna.net/questions/757104-gimp-nefunguje-nastroj-guma-mazani-do-pruhledna#r3274141

Gimp nepoužívám, ale princip bude stejný.

vložím obrázek a dám povel k posunutí

Kam ho chceš posouvat? A proč? Asi bys musel zvětšit velikost plátna, abys měl místo na posouvání.

Nebo

Tento filtr posouvá všechny řádky nebo sloupce pixelů v aktivní vrstvě či výběru o náhodnou vzdálenost omezenou nastaveným maximem.

https://testing.docs.gimp.org/2.2/cs/plug-in-shift.html

Nemáš ani vrstvu, ani výběr, tak logicky není co posouvat.