Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí server- port

Zdravím. Potřeboval bych poradit a ideálně třeba i pomoc s nastavením domácího serveru. Mám veřejnou IP, PC server v síti se statickou IP ale nejde mi v O2 Smart boxu otevřít port 443. Všechno mám nastavený, ve firewallu mám přidanou vyjímku ale když dám DNS adresu do vyhledavače, tak mi to napíše, že je na dané adrese 0 volných portů. Mohl by mě někdo prosím nasměrovat nebo mi to nastavit přes Team Viewer? Díky

Souhlasím.. smart box a je to hrozný.. Chtěl jsem to udělat přes nesmart- hloupý Archer C6. Tam jsem našel všechno. Posílám screeny. Bál jsem se, že to bude tím firewallem. ale nechtěl jsem to hned dávat na Nízkou nebo vytvářet vlastní pravidla. Zatím díky

1. Aký FTP server máš spustený na PC ? Vytvoril si si ho pomocou Windows rozšírenia podľa nejakého návodu z internetu alebo používaš na to nejaký iný sw ???
2. Prístup na tento FTP server v lokálnej sieti z iného PC, mobilu a pod. Ti funguje ???
3. Prečo používaš port 443 a nie 21 ??? Máš na to nejaký dôvod ???
4. Neviem ako SmartBox od O2 ale všeobecne port 80, 443...sú vyhradené porty pre toto zariadenie a neviem či sa dajú predvolene v SmartBoxe vôbec zmeniť

to je strašný binec. Poklikal jsi to jak tě to napadlo. Kromě toho sis vytvořil docela velkou díru tím DMZ, to je taky důvod, proč nic dalšího ti už nefunguje. Funkce DMZ forwarduje VŠECHNY porty na zvolenou IP adresu.

Takže:
1. vypnout DMZ
2. Firewall na "Nízká" (neřeš kecy co se tam píšou, jsou to polopravdy)
3. Proč jsi zvolil protokol "FTP data" když forwarduješ SSL port? Víš že protokol FTP je dvouportový a velmi specifický, že u NATu používá zásahy do datové části paketů?

Takže tu si prečítaj o portoch:

https://github.com/nextcloud/all-in-one?tab=readme-ov-file#explanation-of-used-ports

ako naložíš s touto informáciou, je mi jedno, keďže netuším ako to má fungovať, keď máš zvonku pristupovať cez 8080, resp. 8443...

# For Linux and without a web server or reverse proxy (like Apache, Nginx, Caddy, Cloudflare Tunnel and else) already in place:
sudo docker run \
--init \
--sig-proxy=false \
--name nextcloud-aio-mastercontainer \
--restart always \
--publish 80:80 \
--publish 8080:8080 \ toto ma tu fakt vyrušuje
--publish 8443:8443 \ a aj toto...
--volume nextcloud_aio_mastercontainer:/mnt/docker-aio-config \
--volume /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock:ro \
nextcloud/all-in-one:latest

Tak já nevím. Měnil jsem porty, zkoušel všelijaký možnosti a pořád to nejede. Port 21 se prý obecně používá pro jinou službu. A na tom github píšou, že je nejlepší port 443 :-/ No, ještě to zkusím. Zatím díky za rady a tipy

Však dobre ak tvrdia, že to má fungovať cez port 443, treba im veriť...
Na port 21 si sa mal vykašľať už dávno, keď si nám prezradil, že sa nejedná o FTP server ale nextcloud...

Skôr by ma zaujímalo, či si prešiel všetkými krokmi po inštalácii, lebo toto:

"The domain is not reachable on Port 443 from within this container. Have you opened port 443/tcp in your router/firewall?"

môže znamenať, že nemáš nastavenú svoju doménu a nemusí byť problém s portom 443, alebo oboje dokopy.

Nastavil si tam svoju doménu?
Prešiel si týmto?
https://github.com/nextcloud/all-in-one/blob/main/tests/QA/001-initial-setup.md
pokračuješ krokom 2:
https://github.com/nextcloud/all-in-one/blob/main/tests/QA/002-new-instance.md

odo mňa je to všetko, keď vidím čo je to za pí*ovinu, viac tomu času venovať nehodlám...