Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC komponentů

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně upgradu komponentů na PC, novější hry už tolik PC nezvládá, tak bych potřeboval investovat do menšího updatu. Nejlépe, aby zvládalo nové call of duty black ops 6, pokud by stačilo updatovat pouze jednu součástku, byl bych rád. Momentálně mi hra jede na 40 FPS, 60-70 alespoň potřebuji.

Momentální komponenty:

Grafika: Radeon RX 570
Procesor: AMD Ryzen 5 3500x 6-Core
Paměť: Kingston FURY 16GB KIT DDR4 3600MHz CL17
Základní deska: Asus TUF B450-PLUS GAMING

Díky.

Problém je grafika, RX570 je už skutečně stařeček.

Osobně bych ale počkal do ledna, kdy by měly přijít RDNA4 grafiky zaměřené na lowend a střední třídu, což by mělo zamíchat s cenovkami úplně všude - mininálně ti to sníží ceny stávajících grafik sedmičkové řady, takže pak ve výprodeji budeš moci koupit buď 7700XT nebo 7800XT za výprodejové ceny. Předpokládám, že máš kvalitní zdroj...

I kdyz vetsinou jsem osazoval a doporucoval priplatit na "Ryzen 5 3600", v kombinaci "5 3500X" jsem nektere GPU testoval, uz i v te dobe podstatne levnejsi 6650XT jsem pri mereni vykonu observoval podstatny "Bottleneck" ze strany CPU, u 7800XT uz by dochazelo skoro k 40/50% omezeni.

Na misto 7700XT bych v tomto pripade uprednosnil RTX 3060

Jestli hraje na rozliseni 1080p@ 60 > 120Hz, nema cenu kupovat nic vykonejsiho jak RX6600XT ktery je na toto rozliseni idealni bez toho, aniz by CPU v takove mire omezovvalo vykon GPU.

S trochou stesti, ma-li adekvatne aktualizovany BIOS + Agesa, mohl by mi k dizopozici aktivaci SAM (Smart Acces Memory).

Za me, pro jeho dosavadni CPU ktere nechce v brzke dobe Upgradovat, nic vykonejsiho nebo dazsiho jak RX 6600 XT popripade RX 6650 XT + aktivace SAM v BIOS bych nedoporucoval, v pripade modelu Nvidia proc ne RTX 3060.. na misto podstane drazsi 7700XT pro 25% - 30% naskok ktery bude stejne procesorem uskrcen. 7800XT je totalni Overkill ktere dosazuji spise pro 2K/4K build (PCIe 4.0).