Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po každém vypnutí hry se mi freezne počítač a nejde vypnout pres windows grafika v správcovi jede na

Ahojky, poslední dva tydny se mi stává, že po každém vypnuti hry se mi freezne počítač(s klukama na discordu muzu mluvit, písničky jedou), ale nejde mi zreba pres windows ani vypnout počítač jen pres power button… kdyz se podivam do správce úloh grafika mi podle zatížení jede na -1 %… nevíte někdo co s tim, jestli vyměnit GPU nebo proste co by s tim mohlo byt?

Graphics Video Encode a Decode na -1 %

obvyklou pricinou je vlastni = odflaknuta (ne)instalace ovladacu k desce, parani se krome grafiky na vsechno vykaslou.

tento stav jeste zhorsuji povolene aktualizace ovladacu pres winupdate: pochybne verze ve spatnem poradi.

Pro začátek aspoň specifikace komponentů a s tím související otázka, je to skládačka, nebo kupovaný celek, dále pokud skládačka, nebo vlastně i hotovka
kdo to instaloval, nebo to bylo už ze systémem, tvůj screen odhad W11, hodil by se screen i ze správce zařízení, kouknout jestli tam není vykřičník nebo nějaký otazník
Určitě je důležité vědět název a výrobce základní desky a s tím související ovladač na chipset, to je "generál v PC" a rozdává úkoly
Úplně super by bylo napsat všechno z konfigurace, výrobce, stáří PC,...prostě co nejvíce informací, zkus to nějak zmastit, takhle je to jen věštění

kdyz nereagujes, tak se to nijak vyresit neda.
nepises ani cos vubec instaloval za ovladace, ani jsi nedokazal vlozit screen ze spravce zarizeni.

muzes zkusit dodatecne nainstalovat ten chipset driver, ale to uz je pozde, musi se instalovat jako prvni.
stejne tak zakazat automatickou aktualizaci ovladacu od ms.

kolega dole ti pise o chybach knihoven pro prehravani videa - zkousis ty hry nejak zaznamenavat, ze se to objevuje?