Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kabel HDMI 1.1 nebo 1.3

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, zda-li by někdo neporadil - chci propoji pc INTEL Core 2 Duo E8400 - 3,00GHz, 1333MHz FSB, 6MB cache, socket 775, BOX (Penryn), grafika ASUS EN9500GT MAGIC/DI, 512MB DDR2 (1000MHz), NVIDIA GeForce 9500GT (550MHz), PCIe x16, SLi, 128bit, DVI, 2 GB RAM s LCD televizorem pomocí HDMI kabelu - jsou k dostání HDMI 1.1 a HDMI 1.3. Jakým kabelem to propojit. Děkuji

No já bych řekl,že ten kabel HDMI 1.3 bude mít větší datovou propustnost,než HDMI 1.1.
Je to podobné jako s USB portem - vzájemně jsou kompatibilní,jenže různá datová propustnost.

Výhoda rozhraní HDMI 1.3 je v nárůstu přenosové rychlosti na 340 MHz, podpoře hloubky barev až 48-bitů a podporou přenosu audio signálu ve formátu Dolby True HD a DTS-HD Master Audio.

http://www.alza.cz/propojovaci-kabel-hdmi-1-3-hama- 3m-d93401.htm

samotný kábel nemá vplyv žiadny, na spomínané low-end grafické karty je úplne jedno,či je kábel xy verzie,tie stejne podporujú len najnižšiu verziu hdmi,verzia kábla by mala vplyv na zariadeniach z vyššej kvalitatívnej triedy-na nejakých stolných hifi zostavách s dvd/bluray prehrávačmi,projektoroch,domácich kinách ap.