Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer Aspire 6920 nebo 6930??

Ahojky lidičky,

mám takový dilema... Chci si koupit notebook, jenže se pořád nemůžu rozhodnout. Chtěla bych ho jak na různý multimédia a hry, který potřebují výkonnější vybavení, tak i na normální práci - škola, net,... Taky bych chtěla, aby byl i pěkný po designové stránce. Cenu bych si představovala tak do 20 tisíc, max. 21 000-22 000. Dívám se po nějakým dobrým už ceklem dlouho a celkem se mi zamlouvají tyto dva: Acer Aspire 6920g a Acer Aspire 6930g. Tady jsou linky. Poradili byste mi prosím?? Co si myslíte o těchto noteboocích? Máte s nimy nějaké zkušenosti? Nevíte třeba ještě o nějakým jiným s podobnými parametry? Mockrát děkuju!!

http://www.barbone.cz/?stiid=79083&strsort=9DIHYRYW N&str=0&tit=ACER%20Aspire%206920G-582G32MN%2016%27% 27T58002GB320GBGF9500M-GS%20DVD%B1RWWLBTFPCAMVH

http://www.barbone.cz/?stiid=79084&strsort=9DIHYRYW N&str=0&tit=ACER%20Aspire%206930G-583G32MN%2016%27% 27%20P58003GB320GBGF9300M-GS%20DVD%B1RWWLBTFPCAM

Díky za tip, ale mně se nelíbí tadyten styl:-p Chtěla bych, aby ten noťas vypadal i trochu zajímavě a Vaio je sice pěkný, ale je takový 'obyčejný'. Je to možná mým věkem...:-D Dívala jsem se na MSI, konkrétně na sérii GX, a musím uznat, že se mi opravdu líbí - po vzhledové stránce. Ještě si ale musím ověřit jeho kvalitu:-/ Nevíte náhodou něco o něm?:-)

No, fakt nevim. Chtěla bych tam totiž grafiku 512mb, myslíte, že je možné si ho nechat překonfigurovat? Jo, a ještě jsem se chtěla zeptat, co znamená toto: BluRay DVD Combo. Vím co je BlueRay, ale to Combo? Je to i vypalovačka?

Díky:-) Měla bych ji na hry: the sims 2, need for speed most wanted, možná gta 3 nebo 4. Nebo myslíte, že bude stačit i menší? Aby to šlo hrát bez sekání? Nejsem zas takovej počítačověj expert, takže tomu rozumim jen povrchově:-D

Hmm, je to sice "multimediální" notebook, ale na náročnější hry také není. Z fleku nevím hardware nároky zmíněných "gamesek" (mrkněte), ale zmiňujete i některé novinky (GTA 4), kde je lepší volbou desktop - ono mít notebook za cca 21 000/23 000 hlavně na hry je skoro "sebevražda". Takový běžný strojek není na náročné hry, a ty, které se tak tváří, stojí a také za něco stojí, desítky tisíc!

Jinak pouze 512MB paměť u grafiky Vám stejně nepomůže, tento parametr není určující. Má své opodstatnění u grafiky, která podá adekvátní výkon, což tady rozhodně není.

Hmm, já vím, že desktop je oproti nb o hodně lepší, jenže já bych ho chtěla mít i přenosnej... Můžu si pořídit nb tak asi do 25 000, ale ráda bych, aby mi ještě něco zbylo... Myslíte, že na notebooku půjde the sims 2?:-)

Staré Sims 2 jistě, tady problém nebude.

System Requirements

* 128MB of RAM for Windows 98, 2000, or ME (256MB of RAM For Windows XP)
* Graphics: GeForce or Radeon Series or Better
* CPU: 600MHz (if you have one of the video cards above). Those who have less powerful cards will need a more powerful CPU.
* Those who do not have a powerful video card, or a lower end model, you will most likely need a 1.5GHz processor.
* Monitor Resolution: 800x600 minimum, 1024x768 recommended. (Lower performance machines are advised to run in lower resolution as usual.)

http://www.worldsims.org/modules.php?name=News&file =article&sid=419

My totiž doma máme normální desktop, takže nevím, co vlastně mám od toho notebooku čekat.

Prostě "přenosný počítač", který má oproti desktopu své výhody i nevýhody. Tím, že chcete nebo byste ráda hrála na notebooku i případně nové náročnější hry, se vše zbytečně komplikuje (u starších jednodušších by samozřejmě neměl být problém).

Zvolte kompromis - nechtějte hrát náročné hry a budete spokojena.

Při použití desktopu pociťuji pohodlí externí myšky, klávesnice a lépe nastavitelné výšky LCD atp., na druhou stranu vyšší hlučnost, odběr el. energie. Notebook mám potřebu používat z jiných důvodů - hlavně mobilita (přenášení), menší odběr energie, nižší hlučnost. Také se chystám na nový čerstvý strojek - bude to (jistě) ThinkPad - buď 14" R400 nebo T400 [jinak pro mne možný Dell Latitude E6400 je bohužel o malinký kousek hlučnější než zmíněné ThinkPady, obdobně HP EliteBook 6930p - mně to vadí], vše jedině a pouze s integrovanou grafikou (!), NBD zárukou, později obměním HDD za SSD s ohledem na "nulovou hlučnost". To jsou mé důvody/potřeby.

Pokud bude notebook hodně přenášen - také se přikláním lépe max. k 14" velikosti, ale tady moc (zaměřením) "multimedialáků" zrovna neuvidíte, tak jako v případě 15"(+) displayů. Pokud bude spíše stát na stole a jen někdy přenášen - klidně nějaký 15".