Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nelze spustit systém/z ničeho nic přes noc

dobrý den,
prosím o radu . Otci se znenadání(údajně) přes noc něco stalo s PC.
Ráno když ho chtěl zapnout tak mu naskočilo jen úvodní obrazovka a to bylo vše. Nereagovalo na myš prostě nic, lze vypnout jen vytáhnutí zastrčky ze sítě, radil se u sousedů že prý musí nainstalovat opět Win XP, jenže nevím jestli to pujde když nelze ano pohybovat myší, prostě nic!
Ráno jedu k němu , můžete mě poradit jak to opravit?
děkuji
P.S. ještě večer před tím normálně hrál nějaké hry on-line a v pohodě vypnul PC a ráno už nic

tak byl jsem za otcem až dnes, a v servise mu řekli že je HDD poškozen! že musí koupit nový.
nový stojí 1086.- = 80GB a instalace Win 900,-
pokud by si sehnal nový HDD, je to jednoduché nainstalovat doma? dá se to zvládnout jako samouk? CD by ho mělo navádět si myslím, nepletu se?
děkuji

malý 80gb disk se nevyplatí kupovat.
instalaci xp na nový disk zvládne skoro každý, i když je lepší před nebo aspoň při instalaci rozdělit disk na systém (pro normální lidi co nehrají hry stačí 20gb), a zbytek.
ale hned potom je třeba nahrát ovladače k chipsetu základní desky, ke grafice, k síťovce (a nastavit net), ke zvukovce (realteky mají nějakou záplatu), k tiskárně, případně k dalšímu exotickému hw. adresář s dokumenty změnit někam na d:, doinstalovat normálního správce souborů. tuto čistou instalaci si můžeš i zazálohovat do image jako základ.
pokud jde o zastaralý servicepack 2, měly by se doinstalovat aspoň kritické hotfixy, i tak se systém viditelně zpomalí. druhá možnost je doinstalovat rovnou sp3, horší už to nebude. pokud windows fungují, zazálohat do image.
nakonec nainstalovat obvyklý balast aplikačních softů.

a ten ventilátor co neventiloval - už máte koupený nový?

na ten ventilator bacha! ja se vrtal v starym compu (200 Mhz) a byl nakej tichej oproti drivejsimu stavu a kdyz se tak divam tak se netocil vetracek CPU a na chladici sem neudrzel ruku tak sem to vypl nechal zchladnout a uz to nenabehlo :x: