Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vylepšit PC?

Čau. Mám tento PC:
Microsoft Windows XP Home Edition
Verze 2002
Service Pack 3

AMD Athlon 64 Processor 3200+
2,01GHz, 1 GB RAM

Graf. karta: GeForce 7600GT

Chci se Vás zeptat, jestli máte nějaké návrhy na vylepšení této sestavy. Tato PC sestava je už 2 roky stará a tak jsem si říkal že by bylo dobré ji "zaktualizovat".

Všem děkuji
Mike17

ja mam hodne podobnou sestavu. Akorat pred dvema mesici sem si dokoupil 2GB RAM dual channel. Grafiku mam 7300GT a procesor totozny. Zatim mi tato sestava plne dostacuje. Vetsina novych her mi taky jede bez problemu.
Mozna bych si tedy byt tebou dokoupil 1GB RAM do dual channel nebo jeste chvili pockal s touto sestavou a zatim si setril na zcela novou. Zalezi co na PC provadis.

AMD Athlon 3200+ jenom na 2GHz? Já jsem měl AMD 3000+ na 2,4Ghz, tzn rada, pokud máš nějaké slušné ramky,tak ho zkus přetaktovat.Každá frekvence navíc je na spouštění systému,hry,práci znát. Dále musíš mít i kvalitní chlazení,protože přetaktování je i o zvedání napětí procesoru.Pokud máš box chladič tak se daleko nikam nedostaneš.Napiš taky co máš ještě za Základní desku.

Třeba...

Z Everestu vypsat "Název základ. desky", současné paměti (máte tam buď 2*512MB nebo jeden modul 1GB) atd.

Také udat cenu/limit, kterou chcete investovat do vylepšení, včetně zmínky, k čemu PC nejvíce využíváte a jak velké zvýšení výkonu (třeba subjektivně nadhodit) očekáváte.

Uveďte i výkon a značku současného zdroje.

OK:
Paměť: 2*512MB
Základní deska: je tam napsaný, že název desky je neznámý
Cena, kterou jsem ochoten dát je do 7 000,- Kč. PC je hodně využíváno na hry, práce ve Wordu a Excelu. Zvýšení výkonu, no řekl bych tak min. 3GHz asi novější grafiku a ty RAM.
Výkon zdroje: 450W
A značka: ATX-450 JSP

Zdroj bude jistě EuroCase, tzn. hlučný, velmi podprůměrný, někdo by řekl shitový/mizerný (pravda není daleko).

Deska je starší, ale nebyla a stále není špatná - v rámci ceny velice slušná. Dala by se vyměnit grafika, pak lépe i zdroj, procesor za dvoujádro (v závislosti na revizi desky [raději zmiňte] - a její verzi BIOSu). Paměti možno rozšířit na čtyři nebo ideálně vyměnit (2*1GB/2*2GB), dle zbytku peněz - oboje možné.

tsbohemia je počítačový lidl, jestli chápeš jaký odpad tím myslím.
čili doporučuju nakupuj kdekoli jinde.
stručně: zvětšením ramek v ntb na 2x2gb uvidíš cca 3.3gb, ale pojedou ti v o něco rychlejším dual channel.
zvětšením jen na 2+1gb sice nebudeš plýtvat pamětí, ale dual channel nefunguje.