
Jak zapojit bedny 5.1 se třemi kabely do zvukovky se 4 výstupy?
Ahoj, na starou zvukovku už dávno není podpora(SB 0220), přitom ta zvukovka je dostačující. Už se to nedá řešit ani alternativními ovladači od kx-projekt. Na win 10 se to nenainstaluje. Mám teď jinou zvukovku, poměrně levnou, ale 5.1 taky. Myslel jsem si že vše bude ok, ovladače nainstalovány, zvukovka jako taková funguje a je bez konfliktu. Jenže jsem zjistil(což jsem předtím fakt nevěděl) že tato zvukovka od C-media má výstupy na reproduktory 4. klasicky 2 a 2 a středovej se subwoferem odděleně. Ta stará dobrá SB 0220 od creative měla sloučený výstup pro středový a subwofer. Bedny mám Genius SW-5.1 Surround asi 20 let staré, ale ne moc opotřebované, pořád fungují hezky na starou zvukovku.
Má to nějaké technické řešení, jde koupit nějaká redukce? Co dalšího se musí udělat? Nerad bych si tu novější zvukovku odpálil... Nové bedny fakt kupovat nechci, a zvukovku teda taky ne, tohle jsem ale nevěděl..
Přesný typ zvukovky C-Media by nebyl?
Má kvalitnější zvuk než integrovaná (což je jaká?) nebo jaký je důvod tohoto harakiri?
Takže, ta zvukovka je CMI8738
stará zvukovka byla SB 5.1 live 0220
Když se na to podíváte, tak má každá jinou strukturu. Do staré jsem strčil oranžový, černý a zelený kabel podle barev a vše fungovalo.
V té nové nesouhlasí barvy, ani popis na těch zdířkách, měli by se tam strčit 4 kabely, ale já mám jenom 3, otázka tedy zní, jestli na to existuje redukce, z 1 stereo(samice) na 2mono(samci) a jestli to vůbec bude fungovat?
A kdyby mě někdo mohl přímo dát odkaz na tu správnou redukci
Potřebuji teda tohle a vše bude ok? https://www.music-city.cz/klotz-ays-1-am0027860?utm_source=sklik&utm_medium=PPC&utm_campaign=Zbozi.cz:+MUSIC+CITY&utm_content=Klotz+AYS-1&utm_term=
To je asi blbost, potřebuji to opačně.. 2 mono na 1 stereo?
Už jsem tu měl odpověď, smazal jsem, chyba taky opačně
Nevím za jakých podmínek by šlo použít toto, nebo jak by se to chovalo, to co potřebuješ jsem vůbec nenašel
možnost
https://www.lenovoshop.cz/delock-adapter-stereo-jack-3-5-mm-samec-2-x-stereo-jack-3-5-mm-samice_d553743.html
edit:
tak jo
https://www.radiokus.cz/Kabel-Jack-3-5mm-stereo-vidlice-2x-Jack-3-5mm-mono-zasuvka-0-1m-d3065.htm
No ale já právě čistě technicky potřebuji opak, já potřebuji 1 samici a ta aby se rozdvojila na 2 samce :( protože mám méně kabelů než potřebuji, takže taková redukce neexistuje a nefungovala by, proto se nedělá? Je mi ta zvukovka na tenhle typ reproduktorů na nic?
A jo, už na to koukám, jsem se do toho zamotal
Nějaký bastlíř okolo s pájkou, to dá za deset minut, jen koupit matroš, možnost, leda tak
Tohle by můj problém nevyřešilo?
https://www.radiokus.cz/Kabel-2x-Jack-3-5mm-stereo-vidlice-1-x-Jack-3-5mm-4pin-zasuvka-0-15m-d3063.htm#detail-anchor-description
To je to co nevím, určení to má jiné, už jsem na to taky koukal, těch pólů je tam víc než je třeba pro tebe, leda...zkusit, nic se nestane, max to nebude hrát, 65,- Kč...???
No zkusit to můžu, odpálit tím zvukovku teda nemůžu? Seš si jistej? Na druhou stranu, když to nebude fungovat, tak mi stejně nezbyde než koupit další..
A znáš nějaké bastlíře? Někde jsem četl, že už to někdo taky takhle bastlil, ale to byla diskuze z roku 2001 a myslel jsem že to bylo z důvodu nouze, ale ona ta nouze je asi pořád
Ne e, neodpálí. V poho. Jak už jsem psal, kamoš s pájkou okolo není? Práce na chvilu
Jo ty si to editnul, jsme se minuli, no neznám, ale v tomto případě asi to jinak nepůjde
