Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení ISO souboru

Zdravim, chtel bych se zeptat, mam velky ISO soubor asi kolem 8 giga. Je mozne ho nejakym programkem rozdelit na dva ctyrgigove? Prozatim jsem na vypalovani techto souboru pouzival dvouvrstva DVD, ale zrejme to pujde i jinak(levneji:)))?! Staci jen nazev programu, dal si snad poradim. Dik

ISO je obraz CD/DVD. Kdyz jej vypalis spravne, budes mit na mediu ne ISO, ale konktretni soubory.
ISO muzes fyzicky rozdelit a vypalit, ale kdyz jej pak budes chtit pouzit, budes muset obe casti nahrat na disk, spojit a pak pres nejaku virtualni mechaniku pripojit, aby ses na obsah dostal. Opravdu to tak chces?

Nejde. Musel bys ISO rozpakovat (WinRar, ISO buster, ...), pak soubory rozdelit - musis vedet jak, jinak to v pripade programu nepojede a vytvorit 2 ISO soubory, ktere vypalis.
Pokud to neni nijake specialni ISO (bootovaci apod.), melo by stacit to rozbalit a primo vypalit jako obycejne datove DVD

Nedelal bych to.

Nejradeji vypaluju primo data - kdyz totiz nekde nastane chybka, je sance, ze chybka zasahne jen nedulezita data, kdyz vypalim iso, tak jedna chybka a uz to nerozbalim a kdyz to iso rozpulim na dve dvd a na jednom nastane chybka - vyhodim obe dvd.

Pri dnesnich cenach dvouvrstvich DVD (onehda se mi podarilo dokonce za 24,-) nechapu.

To mam kupovat DVD po internetu? A mam si je nechat zaslat na dobirku,ne? Jasne,ze je to na netu levny, ja mluvim o klasickych obchodech jako je TESCO atd. V nekterych obchodech ani o dvouvrstvych DVD nevi. Dost me prekvapilo, ze ani v DATARTu ve Špalku jsem nenasel. Tenhle dotaz se mel, ale puvodne tykat rozdeleni ISO souboru. Ne ceny DVD.