Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Posouzení sestavy

Prosím o posouzení této sestavy. Jde mi hlavně o to, zda zvolené součásti jdou vůbec dohromady. Jsem laik, takže cokoli by vám na tom přišlo jako vtip, vtipem není. Počítač je určen pro osobu v důchodovém věku jako komunikační nástroj (Skype, internet). Budou na tom Win XP Home. Detaily typu DVD mechanika, monitor apod. jsem vypustil.

1/Počítačová skříň CoolerMaster Elite 340 - černý (black) tower, mATX, 2x5.25", 2+2x3.5", bez zdroje

2/Zdroj Fortron 350W/ LN/ 12fan/ PFC/ P4/ 20+4PIN, ATX-350PN

3/Základní deska MSI K9N6SGM-V - nForce405 MCP, DDR2 800, int. VGA (GF6100) + PCIe x8, SATA II RAID, LAN, 8ch audio, mATX, scAM2

4/Procesor AMD Athlon 64 LE-1640 (45W), 2600MHz, 64-bit, socket AM2, BOX

5/2x512MB DDR2 800MHz PC6400 CL6 KINGSTON BOX

6/Pevný disk SEAGATE Barracuda 7200.10 T-Lite 160GB, SATA II NCQ 8MB cache, 7200ot, ST3160815AS

(Temer) vsecko spatne. Zdroj sice stacit bude, ale jen pokud nebudes upgradovat. Deska s nenativnim chipsetem pro AMD (navic od MSI) je cire zoufalstvi - mrkni se po AMD780G (nejlepe od GB). Procesor stacit bude, ale je to spis takovy "samohrajkovy" model. Pameti vcerty, ale malo - ber 2x1GB dual (klidne Kingston). Disk ne. Spis se poohledni po WD AAKS nebo Samsungu F1. Ta bedynka vypada pekne.

edit: Pokud ta osoba jeste neni hlucha, pouvazuj o alternativnim CPU chladici (tissim). Boxy jsou ukrutne vysavace.

No, díky. Tam, kde nakupuju (alza.cz nebo czechcomputer.cz) nevidím od GB ten chipset. Bylo by tam AMD 740G (Základní deska GIGABYTE MA74GM-S2 - AMD 740G, VGA + PCIe x16, DDR2 800, SATA II RAID, USB2.0, GLAN, mATX, scAM2+). Co je špatně na Barracudě? Jde o tenhle model nebo o Seagate obecně? Co znamená "pameti vcerty"? .. Jinak, má to být levné a použití opravdu "basic", takže fakt myslíš, že 1 GB RAM nestačí? Pro srovnání, dotyčná osoba používá počítač s 256 MB RAM nebo něco takového..

Ještě mě zaujala poznámka "Boxy jsou ukrutne vysavace." To znamená, že ten "certifikovaný" chladič od AMD, který jsem se nikdy neodvážil vyměnit za jiný, protože tam psali, že jinak nezaručujou fungování procesoru, je na houby? Nahradil bys ho úplně pasivním chlazením bez větráku, nebo jiným větráčkem?