BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Ano.
Viz obrázek v příloze
M602, souborový manažer mého mládí
Dneska používám Altap Salamander 4.0. Výhodou je, že je česky a klávesové zkratky jsou úplně stejné jako bývaly právě v M602, navíc je zcela zdarma bez nějakých stupidních reklam jako kdysi bývaly v Total Commanderu. Taky je možnost si stáhnout spousty doplňků, které nejsou v základu. Hlavně je dvoupanelový, což mně vyhovuje nejvíc.
Co prosím?
Tou stupidní "reklamou" myslíš úvodní obrzovcku, kde se muselo kliknout na 1/2/3, což bylo omezení 30 denní shareware verze? A že většina lidí to používala nelegálně déle než těch 30 dní...
Jj, to jsem myslel. Já to bral tak, že byly prostě lepší alternativy a zdarma bez reklam. Jinak Salamander a Total Commander je víceméně úplně to samé a nenapadá mě nic, co by měl TC navíc.
Ani v Total Commanderu, ani ve Windows Commanderu (název se změnil po výzvě Microsoftu) nikdy žádné reklamy nebyly.
TC je také česky.
M602 mám koupený ještě na 5 1/4" disketě :) Přešel jsem na něj z NC, vyhovoval mi více kvůli odlišné logice menu (na NC se mi moc nelíbilo ovládání levého a pravého panelu samostatně, na okrajích nabídky menu). Po přechodu z DOSu na Windows (3.11) jsem ještě chvíli používal Windowsáckou verzi 602 manažera (už nevím, jak se jmenoval), pak přišel na řadu 1-2-3 WC; po změně na TC jsem těch pár stovek - za IMHO nejužitečnější program v PC - Ghislerovi poslal.
Ještě existoval i Norton Commander for Windows, ale to je už historie.
Když jsme u těch retro, tak existuje ještě FAR manager, poslední roky už jako freeware rspektive BSD (předtím to taky byl shareware stejně jako TC, jen při spuštění neotravoval a stejně jako TC fungoval navěky i bez zaplacení). V něm šly dělat lépe některé věci jako kopie do více složek (oddělených středníkem), v DC se to musí zadávat jako dva úkoly (v TC se musely řadit do fronty při zadání, v DC jde mezi frontama přehazovat dodatečně i za chodu, tam kopírování probíhá na pozadí normálně stejně jako naprostá většina dalších věcí (pro mě nejužitečnější je to u synchronizace složek, nemusím mít otevřených 20 instancí TC, ale jen 20 oken na porovnání složek v jedné instanci DC)).
No nebyla to reklama, ale musels kliknout na určité číslo, což bylo otravné.
Však také to byl jeden z mnoha důvodů, proč jsem přešel na double commander. Teda hlavní důvod byl, že TC neni pro linux a jak jsem tam používal DC, tak jsem zjistil, že mi víc vyhovuje.
Nebyla to reklama, bylo to upozornění, že tento program navzdory obesnému přesvědčení neni zadarmo a kdo si ho koupí, tam zřejmě tuhle hlášku nemá. Ano bylo to otravné, ale nic nepřekonatelného to nebylo.
na to neni potřeba žádný program, na to je příkaz operačního systému attrib v dosu a windowsu (v linuxu chmod), dejte attrib /? (pozor, jou tam dvě t) a uvidíte jak ho použít.
Jinak M602 to umí je na to klávesová zkratka ctrl+A (stejně jako ve všech programech, aha ve všech ne, teď to zkoušim, co se mi ukáže a double commander to má jako vybrat vše, ale jsem si skoro jistý, že ještě total commander tu zkratku zná, ale ten jsem před léty opustil).