Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem virus? - ve Windows XP mi z ničeho nic vypadl obraz a od té doby PC nejede

Ahoj, ve Windows XP mi z ničeho nic vypadl obraz a od té doby PC nejede. Resp. pustím PC, obraz funguje, začne se spouštět Windows, obraz se vypne a PC opět nereaguje. Zkoušel jsem nouzový režim a výsledek stejný. Zkoušel jsem instalační cd a zobrazí se mi, že soubor dac2w2k.sys je poškozen. Nevíte někdo, kde je problém? Mnohokrát děkuji za pomoc. Milan.
Změna předmětu, původně: virus? (LaKr) (Kráťa)

původní dotaz na virus je správně, protože největším virem je samotný uživatel.
neměnil jsi refresh (opakovací kmitočet) zobrazení monitoru?
ještě jedna možnost:

obraz funguje, začne se spouštět Windows, obraz se vypne a PC opět nereaguje

při startu se natahují všechny ovladače, bohužel je nějaký vadný nebo si nerozumí se svým zařízením, a start se hryzne. co jsi instaloval naposled za zařízení? chtělo by to hned po startu zmáčknout f8 a zvolit nějaký režim s výpisem po startu: small
když nejde ani "poslední funkční konfigurace", zkusit ještě "nouzový režim s příkazovým řádkem" - měl by být vidět výpis spouštěných ovladačů. debug mód = režim ladění by měl nechat potvrzovat co se spustí.

neměnil někdo něco v biosu - přepnutí nastavení acpi?

Podle zmínek na netu se takhle maskuje virus, ale může to být i porušený soubor ovladače raidu od Mylexu. Jednomu uživateli se stejným problémem se podařilo stejný problém vyřešit výměnou nekompatibilní paměti- je otázka,jestli to spolu souvisí, nebo je to shoda náhod. Co ten poškorený soubor nahradit z jiných Win XP ?

dac2w2k.sys je ovládač raid controllera od spoločnosti Mylex a jeho zastaralá verzia je známym problémovým súborom,ktorý spôsobuje neschopnosť naštartovania wxp,treba bezpodmienečne upgradovať na poslednú verziu