Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Elegantny USB kluc ako vianocny darcek, poradite?

Dobry den,

moja znama ma poprosila o pomoc pri hladani elegantneho USB kluca ako vianocny darcek pre muza. Nechceme ziaden tuctovy plastak. Doraz je kladeny na:

► eleganciu (povrch drevo alebo koza, nie kozenka)
► kapacita 4-8GB
► cena do 3.000 korun s DPH

Jedine co som nasiel a obom sa nam to paci je od polskeho vyrobcu ZaNa model F01. Avsak na dobierku sa objednat z Polska neda, musime predom vyplatit sumu a az potom nam ho zaslu. Tu vidim riziko. Ma niekto skusenosti s touto znackou? Je to spolahlive? Je mozne stornovat platbu v pripade nedorucenia objednavky? Pojde o bankovy prevod.

Alebo mate iny tip? Este som sa obzeral po Prestigio Pocket drive II 1,8" 40GB disku, ale ten stoji od 3k vyssie a obaleny je obycajnou kozenkou (za tu cenu to brat nechceme).

Poradite? Trebars sa to bude este niekomu hodit, vzhladom na bliziace sa Vianoce.

Vdaka. :beer:

Bohuzel v tomto zkusensti nemam. I kdyz u ebay vznika asi podobny problem co se tyce platby. Drtiva vetsina plateb totiz probiha pres paypal a ten vase stranka take podporuje. Vetsinou lze ale resit nedodani zbozi/poskozene ne zjevne pri preprave atd. primo pres paypal. Ze zahranici se asi dobirky obavam se nedockas. Ono zase na druhou stranu tam je trosku jina duvera mezi zakaznikem a prodavajicim.

Já mám Prestigio. Navíc se v podstatě jedná o koženo-chromové pouzdro, odkud jde původní flashdisk vyjmout a nahradit jej jiným, o větší kapacitě.

Můžeš si tak koupit to nejlevnější Prestigio a osadit je svým FD. Já tam takhle mám SanDisk s 8 GB za pár korun.

//Edit: Omlouvám se se Ewingovi, že jsem přehlédl jeho doporučení ohledně toho Prestigia.

No nasel jsem pri hledani spoustu stranek, na kterych lze koupit USB flash uplne v jakemkoli provedeni. Me nejvic zaujalo toto: :-D
[USB-O1250.jpg]

pozor, je při zápisu neskutečně pomalý. 3.5mb/s jsou pro zlost. dá se sice čekat že flashky větších kapacit osazené novějšími čipy budou rychlejší, ale zázrak bych od toho nečekal, a obdarovaný spíš zaslzí. (dost rychlý tuctový spotřebák je hranatý gumák z řady patriot)

pěkné bývají celokovové věci, ale dlouho jsem nic slušného nepotkal - čekám až se gumáci poslanci přestanou hádat o vládě, a schválí slibovanou úpravu zákona o snížení výpalného z flashek.

Uz je po Vianociach, len som prisiel podat spravu, ze som nakoniec riskol kupu z Polska priamo od ZaNa Design. Na maily odpovedali v ramci 3 pracovnych dni a USBcko nakoniec doslo v poriadku. Aj ked ako chlapik dopredu avizoval, polska posta sa ulievala a trvalo im to 3 tyzdne.

Vzhlad zodpoveda, paci sa, rychlost som nemal moznost testovat. Ak sa podari, otestujem. Dakujem aj dodatocne za prispevky. :-)