Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TRHANIE videa obcas aj zvuku

len nedavno znicoho nic mi zacalo trhat video (skusaol som asi 6 prehravacov na vsetkych rovnako trha) a niekedy aj zvuk!
pripomina mi to ako ked naiinstalujem windows a nemam nainstalovanu graficku kartu mohlo sa stat ze sa ovladac sam odinstlaoval alebo take nieco naozaj nevem prist na pricinu tejto chyby
dakujem prosim poradte mi

loading...

Mohlo sa stat vsetko mozne, ovladace mozes preinstalovat (k zakl.doske a grafike a zvukovke).

Ked si daval do BIOSu load defaults (predch.dotaz) tak treba pozriet v BIOSe hodnotu napr. "FSB" (ak mas intel CPU) ze ci je nastavena na spravnu hodnotu ktoru potrebuje tvoj CPU, resp. presny typ CPU a aj frekvencie na ktorych bezi (a ma bezat) zistis napr. programom "everest home" (napr. z www.slunecnice.cz), mozes sem dat aj napr. obrazok z toho everestu (ak nevies ako tak vid sekciu clanky, posledna stranka).
Podobne aj info o RAM v evereste je zaujimave.

to bol chyba vo videach je to seria jednych dokumentov je ich 9 a vcera som ich dal spusti trhali ale dnes dam spustit a ZAMRZNE pc zrusim to iba spravcom uloh, VIRUS TAM NIEJE!!! kde je problem ??? ine videa mi prehrava bez trhania a dobre len tie je to velmi cudne vcera isli(trhane ale isli) a dnes mrzne secko (seckych 9) bol to jeden winrar alebo winzip balik a ten som dnes po extrahovani vymazal PROSIIM KDE MOZE BYT CHYBA JE TO FAKT CUDNE A UZ NEVEM CO ROBIT uz mi aj pri spusteni pc vypizuje chybu OCR "is not valid integer value" !!! co mmam robit mojmu PC uz fakt jeb..... fakt znicoho nic len som nainstaloval ten everest home co mi poradil MM inac nic som nerobil uz som skusal dat aj load defaults v BIOS ale nic neopravilo(asi 30 hlaseni) mi vyskoci....

V prvom rade ked chces neajke seriozne rady tak musis napisat PRESNE ze ake su v tom PC komponenty. Zakl.doska, CPU, RAM, presne opisat z everestu.
Ak su tam RAM DDR2/800 tak si na nich pozriet na stitku ze ake napatie potrebuju, a pozret do BIOSu ake napatie RAM je tam nastavene. Skontrolovat v BIOSe hodnotu FSB a frevenciu RAM.
Ked nie si schopny sem napisat presne informacie o HW a skontrolovat v BIOSe vsetko ci je spravne, tak lepsie urobis ked to odnesies tam kde si to kupil nech ti to nastavia tak ako treba, a nanovo nainstaluju Windows a spravne ovladace a uz potom na nic nesahaj.

P.S. takze v skratke co mas robit
1. skontrolovat a prip. nastavit v BIOSe napatie RAM, frekvenciu RAM, frekvenciu FSB
2. nainstalovat nanovo Windows a spravne ovladace (z dodaneho CD k doske a grafike, alebo z webov vyrobcov).

Ked nieco z toho nechapes tak sa pytaj konkretne co nechapes, hlavne sa pytaj jasne ze co presne nechapes a preco, a nie ze "neviem co mam robit" ... ale najlepsie urobis ed to odnesies niekde kde ti to vsetko nastavia a preinstaluju.

na zaciatok pripajam ta seria znova ide ale len zvuk raz neide vobec raz zvuk moze to byt nieco s kodekom (mpeglayer3)???

zakladna doska:

Vlastnosti zákl.dosky
ID zákl.dosky 63-0513-000010-00101111-020305-I915$A01 55001_BIOS DATE: 02/03/05 23:03:35 VER: 08.00.10
Názov základnej dosky Asus P5GD1 Pro

Vlastnosti FSB
Typ zbernice Intel NetBurst
Šírka zbernice 64 bit
Reálny takt 200 MHz (QDR)
Efektívny takt 800 MHz
Šírka pásma 6400 MB/s

Vlastnosti pamäť.zbernice
Typ zbernice Dual DDR SDRAM
Šírka zbernice 128 bit
Reálny takt 200 MHz (DDR)
Efektívny takt 400 MHz
Šírka pásma 6400 MB/s

Vlastnosti čipovej sady
Typ zbernice Intel Direct Media Interface

Fyzické info o zákl.doske
CPU sokety/sloty 1 Socket 775
Rozširujúce sloty 3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16
RAM sloty 4 DDR DIMM
Integrované zariadenia Audio, Gigabit LAN
Veľkostný faktor ATX
Veľkosť zákl.dosky 240 mm x 300 mm
Čipová sada zákl.dosky i915P
Extra funkcie Asus Intelligence, Q-Fan, Stepless Freq Selection

Výrobca zákl.dosky
Názov firmy ASUSTeK Computer Inc.

PAMAT:

Pole Hodnota
Fyzická pamäť
Celkom 1023 MB
Využitá 440 MB
Voľná 582 MB
Využitie 43 %

Stránk.miesto
Celkom 2461 MB
Využitá 408 MB
Voľná 2052 MB
Využitie 17 %

Virtuálna pamäť
Celkom 3484 MB
Využitá 849 MB
Voľná 2634 MB
Využitie 24 %

Physical Address Extension (PAE)
Podporované operačným systémom Áno
Podporované procesorom Áno
Aktívny Nie

BIOS:

Vlastnosti BIOS-u
Typ BIOS-u AMI
Dátum systém.BIOS-u 02/03/05
Dátum BIOS-u grafiky 09/21/04

Výrobca BIOS-u
Názov firmy American Megatrends Inc.
Info o výrobku amibios
Aktualizácie BIOS-u http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?referer id=40
Problémy a odporúčania
Odporúčanie BIOS systému má viac ako 2 roky. Ak je potrebné, aktualizujte ho.
Odporúčanie BIOS grafickej karty má viac ako 2 roky. Ak je potrebné, aktualizujte ho.

Procesor:

Vlastnosti procesora
Typ procesora Intel Pentium 4 520, 2800 MHz (14 x 200)
Označenie procesora Prescott
Krokovanie D0
Sada inštrukcií x86, MMX, SSE, SSE2, SSE3
Pôvodný takt 2800 MHz
Min./Max. CPU multiplikátor 14x / 14x
Engineering Sample Nie
L1 Trace Cache 12K Instructions
L1 Dátová cache 16 KB
L2 Cache 1 MB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Multi CPU
ID zákl.dosky INTEL
CPU #0 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz, 2810 MHz
CPU #1 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz, 2810 MHz

Fyzické info CPU
Typ púzdra 775 Contact LGA
Veľkosť púzdra 3.75 cm x 3.75 cm
Tranzistory 125 milión
Výrobná technológia 7M, 90 nm, CMOS, Cu, Low-K Inter-Layer, High-K Gate, Strained Si
Veľkosť die 112 mm2
Napätie jadra 1.425 V
I/O napätie 1.425 V
Typický príkon 84 - 115 W (v závislosti na takte)
Maximalny príkon 101 - 151 W (v závislosti na takte)

Výrobca CPU
Názov firmy Intel Corporation
Info o výrobku processor.htm

Vyťaženie CPU
1. CPU / 1. HTT egyseg 0 %
1. CPU / 2. HTT egyseg 5 %

CPUID: (co je to??)

Pole Hodnota
Vlastnosti CPUID
Výrobca CPUID GenuineIntel
Názov CPUID CPU Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz
Revízia CPUID 00000F34h
ID IA značky 00h (Neznáme)
ID platformy 13h (Socket 775)
IA CPU sér.číslo Neznáme
Revízia aktualizácie Microcode 14
HTT / CMP jednotky 2 / 1

Sada inštrukcií
64 bitové rozšírenie x86 (AMD64, EM64T) Nepodporované
Alternate Instruction Set Nepodporované
AMD 3DNow! Nepodporované
AMD 3DNow! Professional Nepodporované
AMD Enhanced 3DNow! Nepodporované
AMD Extended MMX Nepodporované
Cyrix Extended MMX Nepodporované
IA-64 Nepodporované
IA MMX Podporované
IA SSE Podporované
IA SSE 2 Podporované
IA SSE 3 Podporované
CLFLUSH Inštrukcia Podporované
CMPXCHG8B Inštrukcia Podporované
CMPXCHG16B Inštrukcia Nepodporované
Conditional Move Inštrukcia Podporované
MONITOR / MWAIT Inštrukcia Podporované
RDTSCP Inštrukcia Nepodporované
SYSCALL / SYSRET Inštrukcia Nepodporované
SYSENTER / SYSEXIT Inštrukcia Podporované
VIA FEMMS Inštrukcia Nepodporované

Funkcie zabezpečenia
Advanced Cryptography Engine (ACE) Nepodporované
Ochrana dátového spracovania (DEP, NX, EDB) Nepodporované
Hardware Random Number Generator (RNG) Nepodporované
Montgomery Multiplier & Hash Engine Nepodporované
Processor Serial Number (PSN) Nepodporované

Funkcie správy napájania
Automatic Clock Control Podporované
Enhanced Halt State (C1E) Nepodporované
Enhanced SpeedStep Technology (EIST, ESS) Nepodporované
Frequency ID Control Nepodporované
LongRun Nepodporované
LongRu n Table Interface Nepodporované
PowerSaver 1.0 Nepodporované
PowerSaver 2.0 Nepodporované
PowerSaver 3.0 Nepodporované
Processor Duty Cycle Control Podporované
Software Thermal Control Nepodporované
Temperature Sensing Diode Nepodporované
Thermal Monitor 1 Podporované
Thermal Monitor 2 Nepodporované
Thermal Monitoring Nepodporované
Thermal Trip Nepodporované
Voltage ID Control Nepodporované

Vlastnosti CPUID
36-bit Page Size Extension Podporované
Address Region Registers (ARR) Nepodporované
CPL Qualified Debug Store Podporované
Debug Trace Store Podporované
Debugging Extension Podporované
Fast Save & Restore Podporované
Hyper-Threading Technology (HTT) Podporované, Zapnuté
L1 Context ID Podporované
Local APIC On Chip Podporované
Machine Check Architecture (MCA) Podporované
Machine Check Exception (MCE) Podporované
Memory Configuration Registers (MCR) Nepodporované
Memory Type Range Registers (MTRR) Podporované
Model Specific Registers (MSR) Podporované
Page Attribute Table (PAT) Podporované
Page Global Extension Podporované
Page Size Extension (PSE) Podporované
Pending Break Event Podporované
Physical Address Extension (PAE) Podporované
Secure Virtual Machine Extensions (Pacifica) Nepodporované
Self-Snoop Podporované
Ti me Stamp Counter (TSC) Podporované
Virtual Machine Extensions (Vanderpool) Nepodporované
Virtual Mode Extension Podporované

a v biose mam secko v poradku dal som load defaults takze tma nemoze byt chyba ziadna! windows je novy ma tyzden a uz mi tu chybu nezobrazuje (myslim to hlasenie) len prosim uz konecne o vyriesenie problemu tej serie tych videi (dokumentarnych serialov) info som poskytol cakam na odpoved co mam robit
P.S. s biosom viem celkom pekne pracovat viem skontrolovat teploti len neviem aka ma byt optimalna napr teplota procesoru 53.5 C

Takze vieme zatial len to, ze FSB mas nastavene spravne.

Nedal si sem informacie o RAM moduloch a frkvenciach. Dobre by aj bolo napisat aky mas zdroj.
A nainstalovat nanovo Windows vcetne formatovania (potom ako si nastavil BIOS na defaults), a potom vsetky spravne ovladace.
Uz to pisem 3x.
Ked ti to aj potom blbne odnes to reklamovat.

P.S. a tepotu CPU sledovat (napr. speedfan, core temp) pri zatazi (prime95, torture test).
P.S.2. a z tvojich popisov vobec nechapem co si s tym robil/co si tam instaloval, ani ze aky mas momentalne problem.

TEPLOTA MOJHO PC VSEOBECNE
Vlastnosti senzora
Typ senzora Winbond W83627EHF (ISA 290h)
Typ senzora GPU National LM89 (NV-I2C 4Ch)
Názov základnej dosky Asus P4GD / P4GPL / P5AD / P5GD / P5P800 Series

Teploty
Základná doska 43 °C (109 °F)
Procesor 44 °C (111 °F)
Grafický procesor (GPU) 46 °C (115 °F)
GPU prostredie 43 °C (109 °F)
Seagate ST3160815AS 42 °C (108 °F)
Hitachi HDS722516VLSA80 37 °C (99 °F)

Ventilátory
Procesor 2109 RPM
Skriňa 3358 RPM

Hodnoty napätia
Jadro CPU 1.55 V
+3.3 V 3.31 V
+5 V 5.54 V
+12 V 12.16 V
+5 V Standby 4.99 V
Debug Info F C9 A0 FF
Debug Info T 43 44 26
Debug Info V AF E2 CF CE FF C8 83 (03)

Ty jsi záhada sama, možná máš jen Poltergeista v kompu.

Stáhni si a přeinstaluj nejnovější drivery k desce
ze stránky výrobce desky. Odinstaluj všechny kodek packy,
které v kompu najdeš, pokud to vůbec půjde a nainstaluj
CCCP filtry, pokud tedy nepotřebuješ pracovat s DivX a XviD
kodeky přímo, to si pak jednoduše stáhneš DivX Bundle
nebo XviD 1.1.3.Final, třeba od Koepi.

www.cccp-project.net

Betonově si stáhni a nainstaluj poslední verzi DirectX!