Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neustale zamrzani pc

koupil jsem novy pc Athlon x2 5400,G-force 9600,ddr2 800mhz 4GB deska gigabyte amd7se-130r.
Nainstaloval jsem windows a uz pri instalaci cd k zakladni desce byli velke potize s neustalym vyskakovanim chyb.Graficka karta sla nainstalovat az na desaty pokus a vetsinou to koncilo tim ze sice byla nainsalovana ,ale nastaveni bylo 8 barev a 640x480 a neslo zmenit.Nakonec jsem ale vse uspesne nainstalil a zacli potize.neustale zamrzani pc a to uz dokonce na bootovaci strance.Obcas vymrzne na logu windows a nic se nedej opet musim restartovat.Nekdy se objevi hlaska failiture boot disk please insert your cd and pres enter.Po vypnuti vsak opet naskoci.Nekdy de treba dve hodiny bez potizi a nekdy se sekne behem hodiny desetkrat.Po nabehnuti se taky pokazde objevi hlaska ze nejaka pamet nemohla byt ukoncena read (nebo neco podobnyho,ze nesla nacist) a takovy nesmysly.pouzivam Windows XP.Dekuji za kazdou radu

shit, že tu člověk musí číst takový blábol, nejste vy pavelxxx + ccc + fixexa bratři?

uz pri instalaci cd k zakladni desce byli velke potize s neustalym vyskakovanim chyb.Graficka karta sla nainstalovat az na desaty pokus a vetsinou to koncilo tim ze sice byla nainsalovana ,ale nastaveni bylo 8 barev a 640x480 a neslo zmenit.Nakonec jsem ale vse uspesne nainstalil a zacli potize.

takže nejdřív se instaluje ovladač chipsetu, až pak ostatní ovladače. u gigabyte doporučuju stáhnout poslední ovladače z jejich webu.

ja nejdriv instaloval chipset az na desaty pokus stale jen po nacteni cd chcete odeslat chybu nebo ne,a podotykam ze XP mam legalne koupeny,ale prodavac je odmitl nainstalovat ze prej je to licence jen na jeden pc a na tom uz byli,jenze ja ho vyhodil a ted chci ty wokna na novej pc prece je nebudu znova kupovt kdyz je mam pul roku a starej pc je v popelnici.

píšeš že jsi 10x instaloval ovladač grafiky. teď najednou tvrdíš že jsi instaloval ovladač chipsetu, což je něco jiného.
ovladače jsi měl z cd k boardu nebo poslední od výrobce?
gigabyte tvůj board "amd7se-130r" ani nic s podobným názvem názvem nezná - odkud jsi to opsal, a cos to teda vlastně instaloval?
edit: mají i český web

legalita tvých windows je tvoje věc, mě nezajímá.

Instaloval jsem nejdriv chipset,s velkymi obtizeni,nechtelo me to vubec cd nacist stale to hlasalo chybu.Kdyz jsem je konecne nainstaloval,podobny potize byli i s grafikou.Tedy oba ovladace jsem instaloval s velkymi obtizemi.Mam k pc cd z ktereho jsem opsal amd7se-130r,myslel jem ze je to znacka desky.

pokud ani driver nešel v pořádku nainstalovat, kolegové doporučují otestovat paměti. jsou na to aplikace jako memtest, bývají i součástí vlastního bootovacího cd.
pokud nemáš jiný spolehlivý pc ke stažení a vypálení, zkus si prostě ve svých nových windows dát test disku (vlastnosti c: - nástroje - kontrola) - pokud windows spadnou, je to tam.
jestli ses kvůli instalaci nových windows dopustil osazení všeho možného smetí různých velikostí a rychlostí, nech tam jen největší paměťový modul a menší dej pryč. pak spusť ten test disku, zda už nemáš porušený souborový systém.

ještě k minulému: typ desky vyčteš z klabice, z první strany manuálu, z účtu z obchodu, z dosu programem nssi, pod windows pomocí cpu-z, siw, everest, ...

Můžeš otestovat ty paměti. Pokud budou vadný, tak bych jim to jejich zahoření omlátil o hlavu a požadoval zpět to pětikilo, který jsi za to dal.
A taky ještě zkontroluj, jestli všechny komponenty v bedně sedí, pokud jsi to kupoval už sestavený, mohlo se něco při převozu uvolnit.

takze jsem chtel znovu preinstalovat pc abych postupoval s instalaci ovladacu podle zdejsich rad,avsak pc zmrzlo po formatu HDD jak zacne kopirovani windows tak po 9 % a od ty doby naskoci pouze uvodni stanka a tim koncim,maximalne jeste najde cd s windowsem,ale jak dam enter zamrz konecna a tak jsem jim to vratil v kramu a hrozne se divili pry daji do tydne vedet.