Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neustale zamrzani pc

koupil jsem novy pc Athlon x2 5400,G-force 9600,ddr2 800mhz 4GB deska gigabyte amd7se-130r.
Nainstaloval jsem windows a uz pri instalaci cd k zakladni desce byli velke potize s neustalym vyskakovanim chyb.Graficka karta sla nainstalovat az na desaty pokus a vetsinou to koncilo tim ze sice byla nainsalovana ,ale nastaveni bylo 8 barev a 640x480 a neslo zmenit.Nakonec jsem ale vse uspesne nainstalil a zacli potize.neustale zamrzani pc a to uz dokonce na bootovaci strance.Obcas vymrzne na logu windows a nic se nedej opet musim restartovat.Nekdy se objevi hlaska failiture boot disk please insert your cd and pres enter.Po vypnuti vsak opet naskoci.Nekdy de treba dve hodiny bez potizi a nekdy se sekne behem hodiny desetkrat.Po nabehnuti se taky pokazde objevi hlaska ze nejaka pamet nemohla byt ukoncena read (nebo neco podobnyho,ze nesla nacist) a takovy nesmysly.pouzivam Windows XP.Dekuji za kazdou radu

pokud ani driver nešel v pořádku nainstalovat, kolegové doporučují otestovat paměti. jsou na to aplikace jako memtest, bývají i součástí vlastního bootovacího cd.
pokud nemáš jiný spolehlivý pc ke stažení a vypálení, zkus si prostě ve svých nových windows dát test disku (vlastnosti c: - nástroje - kontrola) - pokud windows spadnou, je to tam.
jestli ses kvůli instalaci nových windows dopustil osazení všeho možného smetí různých velikostí a rychlostí, nech tam jen největší paměťový modul a menší dej pryč. pak spusť ten test disku, zda už nemáš porušený souborový systém.

ještě k minulému: typ desky vyčteš z klabice, z první strany manuálu, z účtu z obchodu, z dosu programem nssi, pod windows pomocí cpu-z, siw, everest, ...

Můžeš otestovat ty paměti. Pokud budou vadný, tak bych jim to jejich zahoření omlátil o hlavu a požadoval zpět to pětikilo, který jsi za to dal.
A taky ještě zkontroluj, jestli všechny komponenty v bedně sedí, pokud jsi to kupoval už sestavený, mohlo se něco při převozu uvolnit.

takze jsem chtel znovu preinstalovat pc abych postupoval s instalaci ovladacu podle zdejsich rad,avsak pc zmrzlo po formatu HDD jak zacne kopirovani windows tak po 9 % a od ty doby naskoci pouze uvodni stanka a tim koncim,maximalne jeste najde cd s windowsem,ale jak dam enter zamrz konecna a tak jsem jim to vratil v kramu a hrozne se divili pry daji do tydne vedet.