Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nebo updaty smazaly TEMP?

Došlo k výpadku napájení na počítači s Windows 10.Po zapnutí jsem zjistil,že chybí docela dost souborů %TEMP%
Tak mě zajímá,to zkurvený Windows maže složku%TEMP% povypnutí nebo za
pnutí? Ty soubory jsem si tam ukládal třeba poslední 3 měsíce.
Nebo za to mohou zkurvený updaty, protože se tam se v nestřeženým okamžiku tam namdraly updatý ale instalovaly!
Pak když jsem ho zapnul,to ukazovalo nějaký nevypínejte počítač, dokončeno. Pak se proti mé vůli zkurvený windows zase restartoval

Mimojiný, teď je už pozdě, ale kdybych Hadr z kompu po výpadku napájení dal do jiného PC, te TEMP by asi obsahoval soubory že jo? Při jaký proceduře je zkurvvený windows maže?

nějaký ( ale jenom asi 5 souborůú našla recuva), ale všechny nečitelné,jsou přepsaný nějakýma sračkama z update. NativeImages, USOSHared|\Logs\UpdateEx002.ETL

KDyž ten drzí windows teda přepíše mé souboru nějakLOGem, tak kurva dělá taky logy ,že teba byla smazaná složka TEMP????!!!

Sama složka %TEMP% teď obsahuje po startu samozřejmě nějaký soubory (dokonce i nějakým z dřívější doby),tak mam pocit,že nebylo smazano všechno. Ale dost věcí chybí. Tím spíš ,když Recuva našla.

Taky jsem se díval do koše.:Tam ale jsou sobory smazané před 2 měsícy ne před 2 dny.

Změna předmětu, původně: zkurverný windows nebo zkurvený updaty Smazaly TEMP? (host)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Když už máš Pro verzi Windows, proč si nenastavíš aktualizace podle sebe, nevyhovuje-li ti default?…
L-Core 15.07.2025 18:22
L-Core
Ty mu ešte radíš zálohovanie? Dobrý vtip. Keď nevie ani uložiť jeden súbor do normálneho adresára a…
Ale 15.07.2025 20:02
Ale
Zase to tak nehroť. Když neumíš jezdit na kole tak se to taky musíš naučit, abys to uměl. Člověk se…
Lukas1982 15.07.2025 20:46
Lukas1982
jj, ale stále nechápem ako ho napadlo ukladať práve do %TEMP%. A osobne mám pravidlo, keď neviem, pý…
Ale 15.07.2025 23:31
Ale
Taky to nechápu, ale věřím, že už bude příště ukládat jinam. nový
Lukas1982 16.07.2025 07:18
Lukas1982
Treba do Downloads ]:) nový
Jan Fiala 16.07.2025 07:21
Jan Fiala
Jo, no. Já to mám nastavené tak, že to co stahuji mám na disku D:\Stahovane a po stáhnutí se komplet… nový
Lukas1982 16.07.2025 08:05
Lukas1982
Já to mám samozřejmě zcela jinak, ale princip je obdobný :) nový
gilhad 16.07.2025 08:42
gilhad
Ze zvědavosti. Jak to máš Ty? nový
Lukas1982 16.07.2025 19:19
Lukas1982
Nemám písmenka a ty cesty vypadají nějak takhle /mnt/sda/5/Terra/Sorted/Foto/2025.06.21-MegaHomeFORT… nový
gilhad 17.07.2025 05:39
gilhad
Takže nějaká distribuce Linuxu? Pár jsem jich zkoušel a nejvic se mně líbil Ubuntu, hlavně ta virtuá… nový
Lukas1982 17.07.2025 09:39
Lukas1982
Tie virtuálne plochy majú všetky distribúcie s GNOME. To je vlastnosť DE a nie distra. Osobne prefer… nový
Ale 17.07.2025 10:58
Ale
Jasné. Já Linux kdysi dávno zkoušel ze zvědavosti. Různé distribuce, ale nejsem jeho uživatelem. Asi… nový
Lukas1982 17.07.2025 11:37
Lukas1982
Teď jsem to psal jinam, tak zkopíruju i sem :) (Jinak Gentoo používá ještě jiný systém a překládá si… nový
gilhad 18.07.2025 13:32
gilhad
Tak ty jsi o několik levelů výš než já a to o hodně. Jiná galaxie. Já dokázal v mládí 10-12 let napr… nový
Lukas1982 18.07.2025 15:07
Lukas1982
Ty soubory jsem si do %TEMP% ukládal třeba poslední 3 měsíce. Aha, takže Troll, co sedi za PC v pru… nový
HPET 16.07.2025 14:47
HPET
Všimli jste si, že po ZAJDAC od 15.07.2025 16:37 není ani vidu, ani slechu? Vypadá to, že na to jebe… nový
IQ37 18.07.2025 01:44
IQ37
Možná si odkaz na Poradnu uložil do %TEMP%. nový
host 18.07.2025 06:50
host
Však už aj samotná poradňa je v %TEMP%. nový
Ale 18.07.2025 19:32
Ale
-1? To niekto nevidel video na pravo "Koniec projektu Poradna v roku 2025"? nový
Ale 18.07.2025 20:25
Ale
Jo, viděl. https://pc.poradna.net/questions/3294447-koniec-poradna-sa-oklada-min-na-tento-rok nový
host 18.07.2025 21:18
host
Kto si dolezite data uklada do tempu, si zasluzi o ne prist... poslední
jjj 18.07.2025 22:40
jjj

Když už máš Pro verzi Windows, proč si nenastavíš aktualizace podle sebe, nevyhovuje-li ti default?
Osobně preferuji ukládání dat na jiný disk, než na kterém je OS. V mém případě i na jiný fyzický disk - a denní EaseUs Todo Backup zálohy se mi automaticky ukládají na třetí.

Ukládat data do TEMPu, to ti poradil kdo?

Ty mu ešte radíš zálohovanie? Dobrý vtip. Keď nevie ani uložiť jeden súbor do normálneho adresára a ukladá je do TEMP? To je ako keby som po človeku čo nevie uvariť čaj chcel aby piekol 4 poschodovú tortu. Samozrejme každý normálny človek zálohuje... tu bude ale zázrak keď tazateľ sa naučí ukladať súbory do správneho adresára.

Zase to tak nehroť. Když neumíš jezdit na kole tak se to taky musíš naučit, abys to uměl. Člověk se učí chybama. Jinak si myslím, že pokud umí zapnout počítač, tak snad umí kopírovat soubory z jednoho adresáře na druhý. Nikdo po něm přece nechce bitovou kopii disku, i když na tom taky nic složitého není.

Jo, no. Já to mám nastavené tak, že to co stahuji mám na disku D:\Stahovane a po stáhnutí se kompletně stažené soubory
přesunou do D:\Stazene. Není to nutnost, ale mám přehled co je kompletní a potom si to přesunu manuálně do složek (Videa, Foto, Hudba, Programy, Hry, Ostatní). Nevím jak to mají ostatní, ale mně to tak vyhovuje a ušetří ve finále hodně času.

Takže nějaká distribuce Linuxu? Pár jsem jich zkoušel a nejvic se mně líbil Ubuntu, hlavně ta virtuální plocha "kostka" a na každé straně jinou plochu. Vím, že existují i alternativy pro Win. Namátkou "Yod`m 3D". Ale nakonec jsem od toho upustil a zůstal u WIN s jednou plochou, navíc jsem měl problém v Linuxu zprovoznit Tv kartu. Ale jiný problém jsem neměl.

Tie virtuálne plochy majú všetky distribúcie s GNOME. To je vlastnosť DE a nie distra. Osobne preferujem GNOME alebo Xfce, distrá Ubuntu alebo Fedora. Distrá ako také (s výnimkou 3 kategórií (Debian based, používa .deb a apt, Fedora based používa .rpm a dnf, a Arch based) tak vlastne distrá inak v rámci kategórie sú úplne zhodné po technickej stránke, rozdiel je len v predvolenom nastavení a predinštalovaných balíčkoch, plus v podpore. V podstate ako "vyzerá" vieš Fedoru nastaviť graficky na nerozoznanie od Ubuntu (len nainštalujem Dash to Dock, nastavím pár vecí a je to). Takže povedať "páči sa mi Ubuntu" je také ako hovoriť "páči sa mi tento telefón" lebo na ňom je červený silikónový kryt, pričom si vieš červený silikónový kryt kúpiť na akýkoľvek telefón. Ešte s rozdielom že v prípade Linuxu ani nič nekupuješ, len vymeníš ako chceš. Takže nemá zmysel vôbec riešiť distrá ak ti ide o GUI. Treba riešiť DE.

Ohľadom ukldania to mám stejné... krátkodobé uloženie ide do ~/ (domovský adresár), trebárs to ~/downloads alebo ~/video a podobne. A dlhodobejšie dávam do `/mnt/sda1/` resp `/mnt/data` ktorý je aliasom. V ňom mám adresáre podľa toho ako si chcem organizovať súbory, trebárs hudba, video, práca, torrenty, atp. teda `/mnt/sda1` v Linuxe je alternatíva k `D:\\` vo Windows. Samozrejme nemusím otvárať `mnt` adresár a potom `sda1` aby som sa tam dostal, prieskumník je inteligentný a zobrazuje to rovno v "umiestnenia" alebo alias, ktorý si vieš vybrať.

Inak vo Windows ak dobre viem existujú virtuálne plochy tiež, i keď sú výrazne obmedzenejšie a horšie použiteľné. Nemá to možnosť dynamických pracovných priestorov ani možnosť rozdeliť podľa počtu displejov či mnoho ďalšieho. Nevieš tak jednoducho presúvať obsah medzi plochami (max okná aj to po jednom) a mnoho iných funkcionalít je obmedzených.

V Linuxe je mnoho vecí výrazne lepších a viac nastaviteľných.

Teď jsem to psal jinam, tak zkopíruju i sem :) (Jinak Gentoo používá ještě jiný systém a překládá si vše na míru. Ale jde tam doinstalovat i libovolný další z těch zmíněných,)

Já používám Gentoo Linux, jako správce oken mám fluxbox (v základu s 12 virtuálními plochami) a v něm urxvt terminály s Midnight Commanderem, jako základní editor Vim protože pro programování a webovky mi vyhovuje nejlíp. Ssh a screen při práci na vzdálených počítačích a samozřejmě git pro verzování čehokoli.

KiCad pro návrhy plošných spojů (potom co jsem skončil s Eagle)

Gimp a Krita pro editaci a vytváření obrázků (plus Inkscape pro vektory k laserovačce a bCNC pro vlastní laserování)

Firefox na web (a přez něj Discord pro hraní RPG s kamarády, potom co skončil Skype)

Asketic Aligator je můj generátor statických stránek (kterých mám řadu, pro různé účely různé stránky), používá ReStructuredText a jinja2 přez pandoc pomocí make (dřív jsem používal pelican a nikola, ale z různých důvodů se mi s nima nepracovalo úplně pohodlně, tak jsem si napsal vlastní přesně pro to, co používám nejvíc).

Jako malého mě bavila elektronika (ale to se dalo dostat tak maximálně k MHA111 (4xNAND) a pár nedostatkovým LEDkám), takže když jsem před časem jsem objevil Arduino, tak jsem si začal plnit dětské sny. Ale jejich IDE je tragédie a jejich přístup ještě větší, tudíž jsem přešel k pořádnému prostředí (avr-gcc, make, avr-gdb, simavr a spol) a teď si na AVR píšu vlastní FORTH. Plus ho hodlám použít jako grafickou kartu k 8bitovému retropočítači okolo HD6309, který si právě navrhuju a stavím, zatím na breadboardech, ale už se schyluje i k PCB verzi. (Programuju ho v asm6809 a FORTHu). Pro připojení používám picocom.

Pro plastovou kastli na něj použiju 3Dtisk a openScad, stejně jako na jiné drobnosti.

Z gamesek hraju hlavně Oolite (nativní pro linux) a dříve Eternal Lands (taky tak), jinak jen pár starých dobrých pecek pod dosboxem.

Hudbu mi hraje audacious, na filmy koukám přez mplayer, obrázkama listuju přez feh a PDF prohlížím přez zathura (a popler), databázi používám mariadb, řadu poznámek mám v cherrytree a v mediawiki, spoustu věcí mám řešenou přez skripty a drobné vlastní prográmky (python, gcc, bash ...). (world má 194 položek a následné závislosti, některé balíky jsem si psal sám a dotahují kde co okolo).

Celkově jde o systém, který vyrůstal podle mých potřeb a zkrystalizoval do dnešní podoby, kde věci, co zrovna dělám jdou dělat snadno a rychle (a o věci, které nedělám se nemusím starat).

Tak ty jsi o několik levelů výš než já a to o hodně. Jiná galaxie. Já dokázal v mládí 10-12 let naprogramovat maximálně pár jednoduchých textových her pro Didaktik. Jen text, žádná grafika. Myslím, že jen po dohrání se objevil nějaký obrázek, ale netuším jaký. To byla jediná grafika v té hře. Jo, na jeden obrázek si vlastně vzpomínám. Po záchraně dívky z hořícího domu se tam objevil objímající se pár a v pozadí byl ten dům. Dneska bych už z hlavy nesesmolil nic. Ani po osvěžení paměti asi ne.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru