Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr projektoru-android tv

Ahoj,
poohlizim se po projektoru a vrtá mi hlavou jedna věc.
U tohoto projektoru je Android dongle-
Epson CO-FH02
Dá se sehnat kolem 14.500
Ovšem je ještě verze FH01 která je bez toho androidu a stojí 10.300 cca. Takže kdybych k tomu
koupil Xiaomi 4k TV Stock vlezu se do 12.000 a ještě zbude.
Otázka je co je v tom projektoru a jestli se to takto vyplatí.
A další dotaz : co říkáte na ten typ projektoru?
Ještě mám v záloze
Epson EB-FH52.
Místnost 36m, zatemněna, plátno je momentálně 115" plus mínus ale chci časem 135

Díky za všechny postřehy a nápady.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Platno pouziva jaky material ? (je spis do bila, matna bila, nebo doseda ? ALR to tipuji asi nebude)…
HPET 24.07.2025 12:58
HPET
Epson EF-21 ?? nový
Leki 24.07.2025 19:22
Leki
Výborně, takhle máme díky celému popisu i s historií projektoru v tvém užívání. No, než se vrátíme k… nový
HPET 25.07.2025 13:45
HPET
Díky za vyčerpávající info :-D Já jsem už něco podobného zkoušel a moc dobře mi to na oči nedělalo.A… poslední
Leki 26.07.2025 06:31
Leki

Platno pouziva jaky material ? (je spis do bila, matna bila, nebo doseda ? ALR to tipuji asi nebude)

Urcite chces lampovy ? Nez bude film v polovine budes odlepovat koule od stehna.
Podle vyberu chces spis levnejsi jak drazsi, ale i tak bych se podival spis po nejakem LED nebo Laser, okolo 15-18K se da sehnat uz i s dobrym kontrastnim pomerem a podporou HDR jako HDR10. (jen je potreba opravdu zatahnout zaluzie)

Uzivani bude jake ? Jen pro to se sem podivat nejaky na film, nebo bude pouzivan vic jak 3x tydne ? (kvuli delce zivotnosti, nebo typu zvoleni adekvatni lampy)

PS: Viz HOST, velikost mistnosti, tak mozna vypocitas jak ji rychle ty m2 vytopis tou lampou, hlavni je velikost toho platna od ktereho se da nejak dopocitat, odhadnout optimalni sledovani vzdalenosti.

Výborně, takhle máme díky celému popisu i s historií projektoru v tvém užívání.
No, než se vrátíme k těm projektorům za 30 klacků, rád bych ti nabídl k popřemýšlení jiné zařízení, které by případně vše vyřešilo a přineslo i spoustu výhod navíc.

Hodně používáš jednotné číslo – můžu tedy brát v potaz, že ve většině případů sleduješ projektor a filmy sám?
Jestli ano, tak je ten správný moment ti doporučit alternativu na tvůj požadavek, která se jmenuje: Meta Quest 3 nebo PICO 4.

Jestli se bavím o Meta Quest 3, nebavím se o modelu, který používá čočky "Fresnel", ale o modelu Meta 3, který používá podstatně kvalitnější a bez achromatických efektů čočky typu "Pancake".
[100208-pancace-jpg]
Meta Quest 3 (Fresnel cocky) uloziste 512GB: https://www.alza.cz/gaming/meta-quest-3-512-gb-d7962774.htm?o=1 (coz je ejn o 1000Kc vic jak 128GB verze kam ti nic nevleze a je to rychle zaplnené, nedoporucuji)

Je to obrovský rozdíl, navíc verze s "Pancake" nabízí širší zorné pole a nemusíš posouvat brýle tak, aby oko bylo co nejvíce ve středu – jinak dochází k rozmazání nebo degradaci obrazu.
Obrazovka: 4K@120Hz Infinity Display s rozlišením na oko "2 064 × 2 208 px" (celkové rozlišení 4 128 × 2 208 px). Oproti modelu Quest 3S používá dvě obrazovky – každou zvlášť pro každé oko, zatímco model 3S má jen jednu obrazovku.

Můžeš je používat i jako brýle VR pro PC, ale jinak jsou zcela autonomní – nepotřebují kabel ani PC.
Pro sledování filmů používám aplikaci "BigScreen", kde sedíš v kině a máš před sebou plátno hodné kina – takové ti do obýváku nevejde.
A kvalita je opravdu vynikající díky vysokému 4K UHD rozlišení, takže rozdíl oproti kinu neuvidíš – nebo bude dokonce lepší.

Já je hlavně používám pro sledování filmů ve 3D – ten efekt 3D je opravdu brutální.
V aplikaci CHAT jsou kinosály pro „public“, do kterých se můžeš přidat a sledovat film, který zrovna běží (3D nebo 2D sály).
Viděl jsem některé i v „CZ“, ale většina z nich je v anglickém jazyce.

Pak ty brýle můžeš používat i k hraní her, nebo využívat MIXED REALITY, kde díky kamerám vidíš vše kolem sebe.
Ale můžeš třeba na stole virtuálně skládat LEGO, modely 3D nebo kostky a podobně jako ze ve zdi se ti udela dira a budou z nych vylezat zombie, jako ten efekt je hodne realny– a přitom se dívat na TV.
Mimo ovladače lze používat ruce, což hodně přidává na realitě.

[100207-cinema-sal-png]
Těch sálů existuje dobrých 20–30 – Cinema, Home Cinema – takže si můžeš vybrat prostředí pro sledování filmu, které ti vyhovuje nejvíc.
Osobně používám nejvíc "Home Cinema" nebo "IMAX" sál. Místo, kde sedíš, můžeš také změnit.

Stačí 256GB verze, ale jestli bys měl sledovat filmy ve 3D z uloziste brýlí, sáhl bych po 512GB verzi, ať se ti tam pár filmů vleze. 😉
(1x 4K 3D film v dobre kvalite = ~35-50GB) Treba film Alita ve 3D je fakt mazec, dival jsem si i na Avatar 3D efekt mazec, ale Avatar fakt nemam rad ..
Co dodat – brýle sedí dobře, nejsou nijak těžké a během sledování je člověk ani nevnímá. Tu hodinu a půl, dvě doky se dají vydržet bez problému, i když bych v polovině filmu doporučil pauzu, aby sis protáhl oči

https://www.alza.cz/search.htm?exps=meta+quest+3

Díky za vyčerpávající info :-D
Já jsem už něco podobného zkoušel a moc dobře mi to na oči nedělalo.A hlavně v létě nepotřebuju mít na hlavě nic dalšího, když je horko :-)
Každopádně tvůj komentář si uložím, protože to časem beztak koupím na zkoušku.
Jinak filmy z 80 procent sleduju dám, ale občas se někdo staví, hlavně jak vyjde nějaká novinka filmová, takže tohle řešení není to pravé ořechové.
Já jsem si početl pořádně o tom Epsonu a známý mi ho ještě nakonec sežene za lepší peníz, takže tady je to vyřešeno.
Díky za váš čas :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru