Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odpojovani USB disku

Zdravim,

mam problem s USB diskem. Pravidelne se behem kopirovani odpoji (ledka disku sviti, avsak system jej najednou nevidi a nahlasi, ze soubor neexistuje...), je potreba vytahnout kabel a znovu pripojit. Kabel pouzivam dodany jak vyrobcem (usb kabel s vetvi pro pridavne napajeni), tak od jineho pristroje (bez pridavneho napajeni). Je jedno, je-li vyuzito pridavne napajeni - odpojuje se stejne.

Toto chovani je pouze na PC s Gigabyte P31 (ICH7) + USB mys, WXP Home. PC pracuje stabilne s dalsimi pripadnymi USB zarizenimi korektne. Na notebooku a dalsim pocitaci k odpojovani nedochazi i pri napajeni bez pridavne vetve.

Nevim, jak je meren odber disku - system i na jinych pocitacich hlasi: "velkokapacitni pametove zarizeni 2mA" (trochu divne, vse ostatni ukazuje +- realne).
Pri pripojeni pres monitor s USB HUBem (predpokladam aktivni) se pocet odpojeni za casovy interval omezil asi na desetinu, ale nevymizel uplne.

Mate nekdo potuhy, kde je zakopan pes?

Tak bohuzel nic - vse zruseno. Dopoledne to jelo v pohode, ted vecer to zase zlobi (i pres monitor s pridavnym napajenim).
Mozna to budou ovladace chipsetu, zkusim se podivat, jestli nevysla nejaka aktualizace. I kdyz u ICH7 pochybuji...

PS: mozna je to blbost, ale pokud si dobre pamatuji, chyby naskakuji az pri a po pouziti SMPlayeru. Zkusim to jeste pozorovat a testovat.